beyler şöyle bir şey düşündüm serverda online staff olmadığında playerlar page sistemini kullanamasın .. Serverda online staff olmadığından işleminiz gerçekleştirilememektedir yazsın böyle birşeyi yapabilirmiyiz acaba?
Evet yapılabilir. if ile serverdaki staff var/yok yani online/offline sorgulatırsan istediğin sonuca ulaşabilirsin.
Aslında çok basit bir işlem fakat şuanda hatırlıyamadım o yüzden yardımcı olamıyıcam ancak algoritması dediğim gibi.
Zaten bu sistem 5-6 tane sunucuda mevcut :)
Marlock : Zaten bu sistem 5-6 tane sunucuda mevcut :)

elinde mevcutsa yardımcı olabilirmisin?
hazıra konmak için açtıysan bu topic kapatalım ? yardım iste fazlasıyla yapalım...
hazıra konmayla bir manası yok burası yardım platformu sen yardım etmessen bir başkası illahaki eder böyle laflar ediyosan bu sitede ne arıyorsun ben önce bunu sorgularım ..
bilmiyorum olurmu şöyle yaparmısın

staff eventinin loginine

on=@login
forchars 6666
if !(<isgm>)
var.gm 1
endif
endfor

on=@logout
forchars 6666
if !(<isgm>)
var.gm 0

dialogdada

if (<dvar.gm> == 0)

src.sys_error Serverda gm yok kullanamazsiniz.
return 1
endif
malesef olmadı :/
Basicin dedigi olur dialogda yalnış yere eklemiş olabilirsin.
öncelikle oyunda staff varmı yokmu onu check ediyoruz..

[function staffyokla]
if (<src.account.plevel> > 1)
var.staff <eval <var.staff>+1>
endif

şimdi hazırladığımız fonksiyonu help menude bulunan page at butonunun altında okutuyoruz.

on=1  // page için buton numarası genelde 1dir.
var.staff 0
serv.allclients staffyokla
if (<eval <var.staff>> = 0)
src.sysmessage @0481,, Aktif yonetici bulunmamaktadir.Bildirinizi daha sonra tekrarlayabilirsiniz.
return 1
endif

bunu yapmak yerine oyuncu page atmadan önce staff olmadğına dair bilgi verip page atıp atmama olayını oyuncunun insiyatifine bırakmak daha mantıklı. bug şikayet vs. durumlarını gözardı etmemek gerek.
çok teşekkür ederim ..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.