Merhaba ben bi sistem düşünüyorumda bu konuda yardımınıza ihtiyacım var benim aklımdaki sistem şimdi oyuncular kendi aralarında bir party kuracak sonra gidip bir npc kesecek ve takımdaki herkese sp gelecek böyle bir sistem yazabilir miyim acaba ?
Bahsettiğin şekilde bir çok sistem var. Biraz daha geliştirebilirsen ortaya farklı bir şey çıkabilir.
on=@kill
IF (<SRC.ISINPARTY> == 1)
src.party.member.<dlocal._for>.sysmessage Party kill kazandın.
endif

Ben bu yazının partydeki biri bir şey öldürünce partydeki herkeste çıkmasını istiyorum nasıl yapabilirim ? Hatam nerede ? Sadece party masterinda çıkıyor.
Novice
12.5
on=@kill
for 0 <eval <party.members>-1>
try uid.<party.member.<dlocal._for>.uid>.sysmessage Party skill kazandın.
endfor
endif
teşekkür ederim

on=@kill
try uid.<party.member.<dlocal._for>.uid>.sysmessage Partiden 5 puan kazandiniz.
try uid.<party.member.<dlocal._for>.uid>.src.tag.puan=<EVAL <SRC.TAG.puan>> + 5
endfor
endif

şöyle yaptım sadece partidekilerde mesaj geçiyor ama 5 puan sadece canavar kesene gidiyor bütün partiye puan gitmesi için ne yapabilirim
Free to party yaparsın :) diğer mmorpg oyunlarındaki modlara bak :) İsin party i 5 yaparsan her kişiye gelir.[hatırladığım kadarı ile denemende fayda var]
Denedim ama olmuyor öyle yapınca yazıda yazmıyor kimsede.

on=@kill
try uid.<party.member.<dlocal._for>.uid>.src.tag.puan=<EVAL <SRC.TAG.puan>> + 5
endfor
endif

En son hali bu herkese puan gitmesi için bir çözüm bulamadım.
Bir Rimacate oyuncusu olarak yardım edecek kişilere şimdiden teşekkür ederim :) Arkadaş ile party olarak level kasacağız bu sorun hallolursa :)
try uid.<party.member.<dlocal._for>.uid>.tag0.puan=<EVAL <uid.<party.member.<dlocal._for>.uid>.tag0.puan> +5>
veya
try uid.<party.member.<dlocal._for>.uid>.tag0.puan +=5

editledim birinciyi

Bu konu Xantier tarafından düzenlendi(2012-08-06 22:22, 11 yıl önce)
Malesef Xantier yine olmadı.
SRC.ISINPARTY deki srcyi kaldır. <isinparty> == 1 şeklinde olsun
o şekildede olmuyor teşekkür ederim ben başka türlü bişey yaptım oldu normal kendi puan veren bir deed vardı ordaki tag komutunu koydum bu şekilde halloldu yardım eden herkese teşekkürler.
on=@kill
if (<ISINPARTY>)
try uid.<party.member.<dlocal._for>.uid>.tag0.puan <EVAL <uid.<party.member.<dlocal._for>.uid>.tag0.puan> +5> 
endfor
endif

yani şu kod çalışmıyosa ya release kullanıyosun ya da partyleri bile desteklemeyecek kadar eski bir şeyler

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.