merhaba arkadaşlar kendi bilgisayarıma ultima serverı kurmak istiyorum özellikleri gayet iyi yapmam gereken nedir yardımcı olursanız sevinirim.

intel duo 2.0
2gb ram drr
250 gb hdd
512 geforce ekran kartı
Bu özellikteki bir pc rahatlıkla host olabilir en azda 100 kişi kaldırır lagsız sorunsuz olur ancak normal hostta nasıl 30 dakika işlem yaptıktan sonra yorulur ve lag olayı başlar aynı şey ondada olur hiç dokunmamak şartıyla host yapabilirsin.
Master
59.2997
Host olabilir ancak makinene bir süre sonra fazla yüklenmeden yazık olabilir bence deneme.
Novice
-14.8
Slothere : Host olabilir ancak makinene bir süre sonra fazla yüklenmeden yazık olabilir bence deneme.

+1
Expert
34.0001
iyi bir bağlantı gerekmiyor mu bi'de ?
Lagsız olması için en az 10 mbit gibi bir bağlantı olması gerek sanırım. Ama buda Tr'de sana kaça patlar bilemem:ters
Monitor, klavye, Mouse, Ses sistemi vs vs Onları söktükten sonra ip ni sabitle ve host olarak kullan.

Ozaman fazla yüklensende birşey olmaz'ki yüklenemessin :)
Silindi
Banned
0
Tek makinayla host kurmaya kalkarsan kardan çok zarar edersin.
Michaell haklı eğer ona rağmen yapacagım diyorsan ilk işin bir static ip almak olmalı.!!
Michaell +1 ancak diyer hosting şirketlerini sizde görüyorsunuz en azından güvende olur ;)
bence sen yeni bir bilgisyar ol ozellıklerı

4 mb ekran kartı

256 - 512 mb ram

30 gb harddısk bunlar sana yeterlı olur rahatlıkla 100 kişi kaldırısın bunlarda sana toplamda hesaplarsak

30 gb harddısk sana 20 ye mal olur

ramlar 80

ekran kartı 15
Silindi
Novice
6
Özelliklerden önce en önemli olan şey bağlantıdır.
Beyler ben telekomdan static ip yaptırdım ancak soyle bi sorun cıkıyor bu ip mi kullanamıyorum monitoring ip den port acıyom giren kisiler sifresini yazıyor server yazısı cıkıyor tıklayıncada girilmiyor bu sorunu nasıl hallederim neredeyse herseyim tamam

ve ayrıca sphereden baktımmı bad login 3 hatası veriyor discconet ediyor

Bu konu rambo655 tarafından düzenlendi(2007-12-19 17:11, 16 yıl önce)
Yukarıda Arama Bölümüne İp Sabitleme Yassaydın Cıkardı Ama Neyse.

Tıkla
@rambo

Bu ip'yle alakalı değil cli'yle alakalı.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.