spheremultis.scp di galiba emin degilim format attım bilgisayara sphere yok suan:)
başka bir scpde de parca halde vardı onu da hatırlamıyorum
tabi bunlardan sende yapabilirsin mesela sphereda treasure lar var tek parça halinde onları birleştirirsen şöle yapabilirsin

[ITEMDEF i_multi_treasure]
ID=i_gold //salladım ha
TYPE=t_multi
MULTIREGION=0,0,0,0
COMPONENT=i_treasure 0 -1 0 0
COMPONENT=0xxx 1 0 0 0
COMPONENT=0xxx 1 -1 0 0
component= 0xxx 1 -1 1 0 //bunlar şu 1ler 0lar -2 lerin anlamı şey olsa gerek multiregiondan ne yönde ne kadar uzakta olduğu
ON=@CREATE
Attr=0010

yani multiregionla 0000 yapıyoruz bu itemı koyduğumuz yeri sonra component le içerdiği şeyleri yapıyoruz i_treasure dedik ya mesela ilk componente bi item ekledik. sonra bu 0 lara yazdık. bunlar bi yöne doğru yani North South East West e doğru(sıra böle olmayabilir) bunların hangisini verdiğini şöle yapabiliriz. oyunda .move 1 0 0 0 yazarız nereye doğru hareket ediyosak o yönedir ilk rakam.
@Sexy1
İnternetten Google a Ultima Top 100-200 Yaz Orda Siteler cıkıyo Clienti Serverların clienti İndirip Verdata-tiledata falan olan connector yani onları uo klasörüne atıp Uzantılarını mul ypıcaksn yani bnde ultima top 200 den falan bakym

https://img387.imageshack.us/my.php?image=vendorhousepv8.jpg buda inside uo dan baktığım Bi ev yapım malzemesi onla bi vendor house yaptım ilginç şeylerde war böle işde çinliler warya o tarz evler demisede wardı
bu heykel serpents hold'da var zaten uonun başından beri
:D omu :D allam onda garip bi şey wardır onun dibine kadar giremessiniz player olarak :D onun nudgeleri 0 die biliorum yerde yani hepsi 0 :D
isteyenler [email protected] eklesin atayım verdata falan

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.