mrb arkadaşlar 2 tane scp sorunum var.
1. si herhangi bir vendora sell yazdığımda consoleda şöyle bi hata alıyorum:
ERROR:(spherespee.scp,184)Vendor uid=06260 selling unmovable item i_arrow='arrows'

2.oyuna static olarak koyduğum itemlar mesela bir crossbow bi süre sonra şöyle bi hata çıkarıyor ama bi daha çıkmıyor bu hata, bu bi sorun teşkil edermi:
Timer expired without DECAY flag 'crossbow'?
Şimdi ordaki ARROW hatasını almanın sebebi o eşya satıldığı zaman ATTR_NOMOVE oldugundan kimse onu kımıldatamıyacak ve ingame kullanılamıyacak o yüzden sphere satılmasını engelliyor.

[itemdef i_arrow]

bul ve

on=@create kısmından
Attr= Ayarla.

Aynı şekilde world üzerinde bazı itemlerde @timer sekmesi sürekli olarak işlem yapmaya çalısır sen crossbowu oraya koydugunda decay almasını istemiyorsan on=@timer kısmına return 1 ekle.
şimdi bugün sell yazdığımda daha çok hata aldım ama fixini anlamadım çünkü on=@create koymamışlar ben koyiyimmi ?

[ITEMDEF 0f3f]
//Arrow
DEFNAME=i_arrow
NAME=arrow%s
TYPE=T_WEAPON_ARROW
FLIP=1
RESOURCES=1 i_arrow_shaft, 1 i_feather
REPLICATE=1
SKILLMAKE=1.0 BOWCRAFT
WEIGHT=0.1
VALUE=4
CATEGORY=Items by Professions
SUBSECTION=Archers/Bowyers
DESCRIPTION=Arrow
DUPELIST=0f40,0f41,0f42

14:22:ERROR:(jobMageShop.scp,18)Vendor uid=06260 selling unmovable item i_arrow='arrows'
14:22:ERROR:(jobMageShop.scp,18)Vendor uid=06260 selling unmovable item i_ankh='ankh'
14:22:ERROR:(jobMageShop.scp,18)Vendor uid=06260 selling unmovable item i_ankh='ankh'
14:22:ERROR:(jobMageShop.scp,18)Vendor uid=06260 selling unmovable item i_reward='hediye stogu'

bunlardada verdi mesela bugün? bi kere hatayı anlamadım sonuçta ankh,hediye stogu bunlar bi vendorun sattığı şeyler değil ama?

diğer hatayada gelince o zmn dünya üstündeki bütün koyduğum itemlara o timerı vermem gerekcek sanırım? bu hata 1 kez çıkıyor benim anladıgım kadarıyla bunların timerlarıyla uğraşmasam sunucu için bi problem teşkil edermi?
2. Sorun problem teşkil etmez. Sabitlediğin itemin timeri bir kere sıfırlanır o consol da decay hatası verir ve timeri -1 olur. Eğer timerini resetleyen bir script yoksa.

1. sorun biraz daha karışık. Sanırım vendorlarda ankh hediye stoğu gibi sabit itemler satmaya çalışıyorsun :) Mage vendorunda sattığın itemleri bir gözden geçir. Arrow da böyle bi hata vermemesi lazım ama sanırm onun Dupelist= kısmındaki idlerde bi problem var. Onları da bir gözden geçir.
sağolun, son bir soru yeni konu açmıyayım, combat yazılarını (x hits your left arm fln) nasıl aktiflikten cikarabilirim? spheremsgs icinde olan yazilari silsem hata alirmiyim?
İki tırnak arasını silersen sorun olmaz. "xx" şeklinde ya " " şeklinde yap.
yapıyorum exception code verio:
CRITICAL:Exception code=0c0000005, addr=07df69629, in Char OnTick (Timer Expired) (UID=06260)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.