Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Haritam biraz değişik olduğundan bu sorun ortaya çıktı sanırım, nasıl ayarlayacağımı söylerseniz sevinirim.
1.Britain'in guard zone sınırları değişik yerde başlıyor ve bitiyor brit mezara doğru giderken problem yok doğru yerde gzden çıkıyor ama brit köprünün çıktıktan sonra bile gzde kalıyorum bunun ayarını nasıl yapabilirim?

2.Ü,İ,Ş,Ğ gibi türkçe karakterlerin bir sunucuda isimlerde bile gözüktüğünü hatırlıyorum bunun için ne yapmam gerekli?
1) scriptlerin içindeki maps klasöründe sphere_map dosyaları var onların hepsinin içinden region flagını kaldırırsın veya guard olan gölgede aşağıdaki kod yardımı ile .gzcik yazarsın gz den çıkar
[function gccik]
src.region.guareded 0
2) türkçe karakterleri kullanmak istiyorsan scriptleri kaydederken utf-8 oalrak kaydet böylece türkçe karakterleri kullanabilirsin kaydettiğin scirptlerin ilk satırı boş olsun yoksa işlemez diye biliyorum
Atıyorum isimleri türkçe yapmak istedim name.utf-8 olarak kaydettim names_humanmalei da türkçe isimlerle değiştirdim ama olmadı ztn belgenin sadece adı değişti name.utf-8 oldu öyle bi format varmı?
hayır ismini utf-8 olarak kaydetmiyceksin mesela bir scirpt var elinde bu txt olarak kayıtlı scripte gir farklı kaydet de kodlama türünü utf-8 yap kaydet ismini değil
15:16:WARNING:'scripts/name.scp' not found...
15:16:WARNING:'scripts/name.scp' not found...
15:16:ERROR:ResourceLock 'scripts/name.scp':2272 id=names_humanmale FAILED
15:16:ERROR:Name pool 'NAMES_HUMANMALE' could not be found

o zaman isimleri nerden alcak
isimine dokunmıycaksın mesela elinde potion scripti var ismi potion.scp içine giriceksin dosya/farklı kaydet diyip utf-8 olarak kaydetceksin ve çıkıcaksın hala hata alıyorsan fazla bi bilgim yok
arkadaş utf 8 derken şu olaydan baksetmiş!

Silindi
Members
0
ya gz olmasını ıstedgın yerde owner cahrınla (.region.guarded 1 gz on 0 gz off )olur scptle ugrasanakadar yaz git istedigin alanın adınıda bu kodla degısebilirsin mesela .region.name SAFE BANKA GM YATAK ODASI :D gibi

gelelım yazı lara
turkce sorununu bılmıyorum ama dosya kaydetmesle alakalı oldugunu sanmıyorum bende ass yazınca nedense *$$ bunun çözümünü bende bülamıyom varmı harbiden bunların cözumu ?_?
onun çözümü kolay sphere.ini içinde olması lazım bu tip ass,shit gibi sözcükleri filtreleme ayarı var onu kapatcan yada silcen ama bu türkçe karakter işinin format olayını zaten anladım ben, şimdi benim asıl sorunum şu, ben 56b kullanıyorum fonts.mul normal fonts.mul onu acaba değiştirmem gerekiyor mu bu utf-8 işleminden önce? eğer türkçe yapılandırılmış fonts.mul gerekiyorsa bunun hazırı varmı?
Master
59.2997
default metinlerdeki türkçe karakter kullanımı için fonts.mul güncellemesi gerekli. onun dışında manuel olarak gösterilen metinlerde font tipi düzenlenerek türkçe karakterlerin görüntülenmesi sağlanabilir. elbette iki şartta da dosyanın kodlaması utf-8 olmalı.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.