arkadaşlar 56b de on=@damage olmuyor neyden kaynaklandıgını söylermisiniz mesela karsıdakine vurdukça kalvas yemiş gibi olmasını istiyorum ama olmuyor neyden kaynaklıdır
Scriptte hata yapmışındır. yolla scripti bakalım.
Axons : Scriptte hata yapmışındır. yolla scripti bakalım.

evet scriptte hata olabılır yolla scripti bi bakalım ona göre cewap werelım
on=@damage
if (<findid.i_rune_poison>) || (<findid.i_rune_poison_field>)
if (rand(4) == 1)
face
anim 17
effect 3,0376a,1,30,1
sayu * Dusmanını Zehirler *
endif
return 1

buyur
İki if var tek endif var ondan kaynaklanabilir.
yine olmadı
src.effect yapmayı dene , effect değil.
denedim olmadı :)
Sphere 56Bmi Yoksa Senin Yaptıgın Karsısık Bişeymi ?
Senin istediğin ne tam anlamadım ama silahla birine vurunca silahta poison varsa dörtde bir poison verecek vurduğunuz kişiye mantığında yaptım ben buyur

on=@damage
if (<morez> >= 1)
if (rand(4) == 1)
src.face
srv.anim 17
src.effect 3,0376a,1,30,1
cont.sayu * Dusmanını Zehirler *
endif
return 1
endif
This is triggered when a weapon type item does damage to somebody, or when armor or clothing types recieve damage.
SRC=The character the weapon hit
DEFAULT=The item the trigger is on 

Diyorki item ile damage verildiginde yada bir armor yada giysi damage aldıgında işe yarar dio bu trigger.

Senin scriptin mantıken yanlış sen diosunki.

eğer ben bir adama damage verirsem yani im po atarsam katana ile vurursam vs. eğer bu itemde poison war ise ( ki büyülerde bunu taratamazsın çünkü weapon değiller ) item üzerinde efect yap diosun yok düşmanını zehirler yazsın diosun.

Ama functionların önüne bişey koymazsan default kullanırsan açıklamada oldugu gibi "trigger is on item" o yüzden karakterde bişey yazmaz.

Ama hepsine src. koyarsan damage alan kişide bazı efectler yapabilrsin.

Ama dedigim gibi kullandıgın system mantıken hatalı bunun yerine @gethit i kullanarak yapmalısın.

This is triggered when the character it's attached to is hit, by a weapon or magic. ARGN1 is the damage being apllied, ARGN2 the damage type. 

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.