ya arkdaşlar ben şimdi bineğin cspsine baktım bineklerin hepsindede taming yeteneği var bu taming yeteneği ama onlarda olan taming onları tamelememizemi yarıyo
Evet bide yanına yazılan değer , tamelerken kaç taming skilli istediğini belirliyor. Hiç belirlenmezse zaten evcilleştirilemez (diye hatırlıyorum)
yaw ben şimdi ben orc bumber yazdım adamalar onu evcilleştirsin yaw çok zevkli olur :)
notic2 : ya arkdaşlar ben şimdi bineğin cspsine baktım bineklerin hepsindede taming yeteneği var bu taming yeteneği ama onlarda olan taming onları tamelememizemi yarıyo

Notic2 Onları Evcileştirsin Ama Ne İşey Yarıcaki Küçültemsin Yada Herneyse Bunun Icin Aniaml Scriptini Ayarlaman Lazım.
Standart, heryerde kullanılan tame staff sistemi, yaratıkların 3 şeyini kullanıyor.

Yaratığın:
NPC değeri, "brain" olarak da geçebilir on=@create de
Taming skilli,
Animallore skilli

yazdığın yaratığın on=@create'sine "npc 1" veya "brain 1" eklersen, hangi yaratık olursa olsun tamelenebilir. Yaratığa gene on=@create de verdiğin taming skilli ve animallore skilli tame staff sistemi tarafından kontrol ediliyor, senin taming skillin ile karşılaştırılıyor. Eğer senin tamingin eşit veya büyükse tame edersin, aynı şey animal lore için de geçerli.

Bu kontrol olaylarını tame staff scriptini inceleyerek görebilirsin.

Tamingi veya animallore skilli belirlenmemiş olsa bile tamelenebilir yaratıklar, sonuçta kontrolde 0 olarak geçiyor. Tamelenip tamelenmeme olayı hep NPC değerine bakıyor.

Not:NPC değeri 1 olan yaratıklar çok kullanılan standart animal deed sistemi tarafından küçültülebilirler.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.