Arkadaşlar spherede kodlarda mesela <argtxt[1]> 85 kelimeyi geçtiğinde <argtxt[2]> ye atlayabilirmi bir şekilde ?
yapcan seyi sölesen ?

yani ben anladığıma göre şimdi derim ki
argtxt kısmını 85 ile sınırlandır manuel olarak 2. text satırına geçsin derim o benim işime yaramazdersin :)

ne yapcanı sölesen yada nasıl bi yerde kullancanı sölesen ?
güncelleme: Arkadaşlar yardım edebilecek yokmu?

forumu takip eden biriysen benim forum projemin olduğunu biliyorsundur.. orda konu açarken adam yazacak yazacak gidecek ama ben bir dialog yaptım ki 1.agrgtxt 1.satır 2.argtxt 2. satır gibi gözüküyor adam sınırı bilmiyorsa yazacak yazacak gidecek sonra bir mesaj 85 harfi geçemez gibi o yüzden ben satır atlaytmak istiyorum öyle olursa adam yazınca 2.satıra atlayacağından hiç bir sorun olmayacak :D

elseif ((strlen(<argtxt[1]>)) > 65)
src.newargtxt=2 gibi bir şey lazım bana anlayacağınız :)

yine demek istediğimi anlamadıysan bu yazı yerinde a tuşunu basılı tut son sayfa dolmadan biraz daha önce bir boşluk bırak satır atlayacaktır :)
sanırım mümkün değil
ilgilendiğin için teşekkür ederim napalım artık zamanla geliştirecez :)

[dialog d_alp]
0,0
noclose
nomove
resizepic 150 150 3000 250 250
resizepic 160 320 3000 170 20
textentry 160 320 160 16 1152 1 1
button 195 300 4005 4006 1 0 1

[dialog d_alp Button]
on=1
local.yazi <argtxt[1]>
IF (STRLEN(<LOCAL.YAZI>) > 85) 
   LOCAL.YAZI = <STRSUB 0 85 <LOCAL.YAZI>> 
src.say @07a1 85 karakterden fazla yazamazsınız..
ENDIF
srs.say @07a1 Yaziniz: <local.yazi>
src.tag.argtext1 <local.yazi>

sonra tekrar sdialog texentry kısmına argtext1 i yazdır text2yide buna bakarak yapa bilirsin amaben oyun içinde forum yapıcam dersen mysql ile yaparsın. ben mysql ile yapcam dersende yardımcı olurum

Mümküm mümkün olur bi şekilde :)
button kısmında kontrol edilcekse tabiki mümkün ancak arkadaşın dialogda yazıyı yazarken kendisi alt satıra geçsin diyor sanırsam
forum bitti zaten cevap yazmaları ayarlıyorum artık 3 sayfadan oluşacak fforumumuz toplam 39 tane konu başlığı taşıyabilmekle beraber konuların cevaplarını silinmesi admin panelden yani yönetici kontrol panelinden kontrol edilecek... :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.