Arkadaşlar Bn evden server açtım arkadaşlarla eğlenmek için ama bir türlü arkadaşlar giremedi oyuna 56b shpere kullanıyorum kimi diyo no-ipden sabit ip alarak baglana bilirsiniz falan diye araştırdım ama fazla bir bilgi elde edemedim eger yardımcı olursanız çook sevinirim . neden topick açtın bir sürü konu açıldı derseniz hepsini araştırdım ama yeterli bilgiyi bulamadım ve o yüzden topick açtım No ip anlatırsanız gerçekten çok mutlu olurum saollun arkadaşlar.Yardım larınızı bekliyorum
Bu işlerden anlamam ama port açmamış olabilirsin.
illa port gerenkmez arastırırsan bulabılırsın
ya hamachi kullanıcaksın yada port açıcaksın.. benim bildiğim başka çaresi yok.
Silindi
Neophyte
0.2
Çareler;

Hamachi
Port
Static IP
NO-IP

Hamachi : Hamachi programını siteden bulabilirsin. Programı yüklediginde Kayıt Olup Bir ip adresi alıcaksın ve daha sonra sanal ağ bağlantısı kurucaksın arkadaşlarında bu bağlantıya giricek. ve sana verilen ip mesela 1.2.3.4 ise arkadaşların Belli bir client varsa Client'in loginine LoginServer=1.2.3.4,2593 yazıp giricekler.

NO-IP : No-ip sitedeki dökümanlar arasında anlatılıyor

Static IP & Port = Turk telekoma giderek halledebilirsin
Saolun arkadaşlar yardımcı oldugunuz için teşekkürler nop ipden aldım ama no ip ne işe yarıyo onu bilmiyorum
noip şu işe yarıyor.. dinamik ip adresin olduğundan her kapatıp açtığında ip adresin değişir ve playerlara her seferinde yeni ip ni vermek zorunda kalırsın ama no ip ile deneme.no-ip.biz gibi değişmeyen bir adresin olur ve bu adres senin makinenin o andaki ip adresine karşılık gelir.. yani ip değişse bile problem olmaz..
Anladım abi saol peki bu no ip programı kurdum ben orda verilen ip adresini lkogin.cfg nin içinemi yazıcam ?
Gerekli portu açıyo'sun ve no-ip adresini arkadaşların login.cfg lerine yazıp giriyor, olay bu.

Bi' de sphere.ini en alt kısım

[servers]
Apepe
127.0.0.1
2593

Apepe Uo
apepeuo.no-ip.biz
2593

gibi..
https://www.dynip.com/

Bu siteden DNS sabitlemek daha iyi oluyor ama 14 günlük kullanım süreli.
ok arkadaslar hepinize teşekkürler stormy abi senin dedigin gibi server.ini nin içine yazdım öyle peki no ipden aldıgım ip adresini login cfg nin içine kaydedip çıkıcam sonra client le login cfg yi arkadaslara gönderince gire bilirlermi?
No-ip'de yaptıklarının aynısını yapacaksın.
Gereksiz 3 tene topic acmana ne gerek war anlatabilirmsin?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.