[function az1]
serv.allclients az2

[function az2]
if (<src.isevent.e_heyo>)
src.sysmessage @0481 hebeleo
endif

Belli bir evente sahip sunucudaki herkese sysmessage çekmek istedim ama bunu çalıştıramadım arkadaşlar. Nedeni nedir acaba?
ne gerek var öyle yapmaya ?

.serv.allclients sysmessage @0800 Npr Apppler
evet narcotik olayı çözmüş türk polisi tadında :D mesela diyo osmana event verdim diyo all cliebtle bi komut cakıcam diyo sadece osman görecek diyo yani evente aship olan tek osman olduğu için :P

if (<src.isevent.e_heyo>)
buradaki src ye ne gerek varki komutu kullanan biziz :)
Ama farkettiysen az1 yapınca tüm clientlere az2 girdirtiyor. Bu durumdan itibaren de az2 komudunu kendine çalıştırmış oluyor. Böyle olunca az2 komudunu kullanan e_heyo eventine sahip tüm bireylerde komut işlenmiş oluyor. Bu mantığa göre yaptım.Sen az1, az2 yi kaçırmış olabilirsin ya da ben yanlış anladım demek istediğini.
bende şöyle demeye çalıştım ben playerim sen komutu kullandın az1 i ve benim az2 komutumu kullanmamı sağladın buraya kadar tamam..

şimdi ben player halimle sen kullandırttın yani bana az2 yazdırttın komutla buraya kadarda tamam

az2 de demişsinki eğer karşı tarafın eventi e_zattirizutturi ise mesaggeç..

bende sana dedimki srcyi bi kaldır. yani nasıl yaptık komutu

eğer event e_zattirizutturi ise mesaj yaz..

o manada src neden demiştim komutları gördüm zaten. :D

özetle az2yi kullanan (dolaylı yoldan sen kullandırttın) sahsiyet eventi kendinde varmı diye test etmeli scr. de varmı diye değil
"src" yi kaldırınca sadece az1 i girene (yani bana işlem) yaptırıyor ne yazıkki :( Bu sorun hep oluyor, çaresini de bulamıyorum. Sorundan kastım şu :

Misal ben sphereye kafama göre zıttırıpıttırı functionu ekliyorum. Bu zıttırıpıttırı functionunu serv.allclients zıttırıpıttırı ile herkes için çalıştırıyorum, fakat bu komut sadece bana işliyor. Ancak, spherenin kendinde olan go gibi bir functionu allclients de çalıştırırsam bu komut başarıyla herkesde işliyor. Bunu nasıl aşabilirim?
e sende event varsa sanada yazdırır sana işlemiş gibi gözüküyo olmasın bide cift clint acıpta dene ?

bi plaer ac bide ona eventi ver dene
Playerlarla beraber deniyorum ve bende event yok.
[function az1]
serv.allclients az2

[function az2]
if (<isevent.e_heyo>)
sysmessage @0481 event var
else
sysmessage @1153 event yok
endif

bunda bir sorun yok gibi. bir test et bakalım

.az1 yaz oyunda
Garip :S else koyunca işe yaradı, teşekkürler.
src yi kaldırınca yaramadımı :P
:p
Şimdiki sorunum ise src leri kaldırınca olayın çalışmaması.
Şu an yapmaya çalıştığım şey item vermek isevent ile

newitem i_gold
act.amount 10
act.bounce

şeklinde yaptığımda çalışmıyor. "act" ları kaldırınca da çalışmıyor. Bunu nasıl halledebilirim?
new.amount new.bounce
Bu sefer de bütün itemleri ben topluyorum :S Eventi olan diğer insanlara gitmiyor. Ayrıca bende event yok.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.