Arkadaşlar şuan deneme fırsatım ok basic kesin bilir bide 2 evalde hata olurmu şimid scp yi yazıom 2 evali anlarsınız bir bakın hata olabilirmi burda?

ON=1 49
if (<src.skilltotal> =< 770.0)
	if !(<src.<serv.skill.<dargn>.key>> < 30.0)
		if !(<src.restest <eval <eval 30.0-<src.<serv.skill.<dargn>.key>>>*10> i_gold>)
		src.hata <eval <eval 30.0-<serv.skill.<dargn>.key>>*10> altina ihtiyaciniz var.
		return 1
		else
		src.consume <eval <eval 30.0-<src.<serv.skill.<dargn>.key>>>*10> i_gold
		src.<serv.skill.<dargn>.key>=30.0
		src.np <src.<serv.skill.<dargn>.key>> skiliniz <eval <eval 30.0-<serv.skill.<dargn>.key>>*10> altin verilerek <eval 30.0-<serv.skill.<dargn>.key>> kadar yukseltilmistir.
		return 1
		endif
	else
	src.hata Bu skill daha fazla yukseltilemez.
	return 1
	endif
else
src.hata Skilltotal'iniz daha fazla skill yukseltmeye musait degil.
return 1
endif

Bu konu xwerswoodx tarafından düzenlendi(2009-07-23 14:20, 14 yıl önce)
xwerswoodx benim gözüme bir hata çarpmadı anladığım kadarıyla yardım etmek isdedim yanlışım varsa özür dilerim.
iki kere decimale çevirmen gereksiz bir eval le halledebilirsin.

hata verirmi bilmiyorum ama verebilir
evet hata var ama şöyle bir hata var 1.olarak skilltotal yüksek gözüküyor .allskills 0 yapmama rağmen 0 bile olsa 770 den küçük gözükmüyor bu 1. 2side -2.111461 böyle acaip bir gold sayısı veriyor halbuki ben orda ör. alchemy 2.0 se 30.0 dan çıakrtsın 28.0 kalacak 10 ile çarpsın 280 , 280 gold istesin gibi birşey yapmak istedim bunu nasıl yapabilriim?

@static kusura bakma mesajını sonradan gördm
hata var ama sanırım benden kaynaklı bişi bu nolmalde olmaması gereken bir hata :s bide .keyleri .name yaptım :)
benim yazdığıma bak ordan bişeyler çıkar şu funcitonlu olana
tamam kardeşim sora bakarım

bu arada yazım oldu saol :)

Bu konu xwerswoodx tarafından düzenlendi(2009-07-27 16:49, 14 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.