Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Mrb daha önce hiç rastlamadığım bi problemle karşı karşıyayım napıcam bilemedim şimdi sorun şu:

oyuna bundan 4 gün önce koyduğum ve attrsini attr_static yaptığım eşyalar duruyor ama oyuna ne zaman yeni bi item, vs birşey koysam static halde serverı kapatmadan save almama rağmen siliniyor, ama karakterim,çantamın içindekiler fln hep aynı kalıyor yani sadece dünya üzerindeki eşyalar siliniyor? ne yapmam lazım?
Sanırım hiç statik kaydetmedin ve sanırım serverdeki item fazla oldugundan yada statk yapmayı unuttugundan siliniodur... mesela yere bi item koydun .xattr 010 yaparak sabitle sonra konsula şunu yap ## yaz sonrada enter'e bas statikleri kaydetsin sonra bide normal save al
silinmemesi gerekior eğer hala silinme oluyorsa koydugun itemde bi sildirme timer'i olmadıgından emin ol :)
https://www.ultima-strike.com/dokuman/sphere-56b-ye-giris

"- Eski emulator de kullandığınız haritayı 56b de açtıktan sonra hiçbir save olayı almadan konsoldan .savestatics yazın. Aksi takdirde world dosyanızda bulunan statik itemler silinecektir ve şehirdeki çoğu dükkanların içindeki eşyalar kaybolacaktır. Şayet .savestatics yazarsanız world deki statikler spherestatics.scp ye aktarılacaktır ve sorunsuz olarak statik eşyalarınız kalacaktır."
xattr 010 yaparak sabitle. .add yerine static kullan..
Bak herkez benim söyledigimi söylüo bunu yapmalısın :D
(: server açmak gibi bir niyetin var ise açma kardeşimm ::):):)
Mrs.xaRiyla : Bak herkez benim söyledigimi söylüo bunu yapmalısın :D

Herkes değil (:
lai senin söyledigin oyun icinde .savestatic benim söyledigim konsoldan statik kaydettirme arasında cok büyükmü fark var :D
Sonuc olarak benim kastetmek istedigim şeyden bahsediyor herkez dedim nie kastınki şimdi :selektor
belki herkeZ degilde herkeS oldugundandır :P
ehhe static yapmayı denediysen söyle bari sorun çözüldüyse :D çözülmediyse başka bişi düşünelim
Statik olayındandır büyük ihtimal, .static aliveli şeklinde bir item koyduktan sonra, .savestatic yapması gerekiyor.

@Mrs.xaRiyla tabiki aynı, PeterJoseph çözmüş :D
ne guzel destekliyorsunuz siz biribirinizi devam edin güzel aynen devam edin.. :)
Hmm türkçemize sahip çıkalım anlamında herkeS değil demişsiniz.PeterJoseph ozaman sanada söyliyeyim bişi değil Birşey :D
şunları yapmayın artık olay türkçeyi ingilizce Q klavyede tam düzgün yazmak değil, tam düzgün bir şekilde konuşmak :)
bütün eşyaları koyduktan sonra .savestatics yaptığımda silmiyor hiçbirini e ama bunu hep yapmak zorundayım böyle bunun bi fixi yokmu otomatik kaydetsin?
bir eşya scpti yaz timer ver ACC UPDATER hesabı mesela her 20 dakikada bir .serv.savestatic yapsın :)
Lai : https://www.ultima-strike.com/dokuman/sphere-56b-ye-giris

"- Eski emulator de kullandığınız haritayı 56b de açtıktan sonra hiçbir save olayı almadan konsoldan .savestatics yazın. Aksi takdirde world dosyanızda bulunan statik itemler silinecektir ve şehirdeki çoğu dükkanların içindeki eşyalar kaybolacaktır. Şayet .savestatics yazarsanız world deki statikler spherestatics.scp ye aktarılacaktır ve sorunsuz olarak statik eşyalarınız kalacaktır."

Bu şekilde yapılırsa olucakdır.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.