Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
beyler şimdi ben bi gate yapcam otomatik exp gibi düşünün ama takımlı olcak. Şimdi burda gateden geçilcek ve yani alanda iki taraf eşit olcak değilse almıycak. nasıl yapcaz yani toplamları hep çift olcak alandaki playerların.
Anladığım kadarıyla birisi diğerinden fazla ise fazla olan tarafa almamasını istiyorsun..
Diyelim 2 gate yaptın birincisinin ;

on=@step
var0.kac +=1
src.sysmessage @07a1,,1 <dvar.kac>'inci kisiniz..

2.sine ;

on=@step
var0.kac2 +=1
src.sysmessage @07a1,,1 <dvar.kac2>'inci kisisiniz..

Sonrada birleştirirsek ;

if (<dvar.kac> =< <dvar.kac2>)
src.go delucia
var0.kac +=1
endif
Members
0.1
O olmazsa tekli çiftli sistem yaparsın. Bir gate hazırlarsın ve dersin ki gatenin altına :

on=@step
if (<more2> == 0)
//Buraya 1. 3. 5. ... giren kişilerin işlemleri
more2 1
return 1
else
//Buraya ise 2. 4. 6. ... giren kişilerin işlemleri
more2 0
return 1
endif

Böylece sırayla geçenleri farklı taraflara atarsın. 10 tane player gelirse 5 e 5 sıralanırlar.
@gcx

ama senin dediğin şekilde olursa 11. yi biyere atar ve bi taraf fazla olur

@nexiel

seninkini deniyim olur heralde...
Dahada geliştirip bir gate yapabilirsin..
Ne olsa otomatik atacağından..

if (<dvar.kac> =< <dvar.kac2>)
src.go delucia
var0.kac +=1
else
src.go britain
var0.kac2 +=1
endif
Members
0.1
Basic : @gcx

ama senin dediğin şekilde olursa 11. yi biyere atar ve bi taraf fazla olur

@nexiel

seninkini deniyim olur heralde...

11. 12. gibi bir olay yok 2500 player gelse 1250 sini bir tarafa 1250 sini bir tarafa atar. Sınır yok :)

Eğer kastettiğin tek sayı gelirse ne olacak ise :
Amacının zaten iki tarafa eşit oyuncu dağıtmak olduğunu sanıyordum. Çift sayı girmeden oyuna başlatmazsın olur biter. Başlatırsan bir taraf fazla olacaktır. (Tek sayılı olan taraf.)
yok öyle değil tamaen otomatik olcak yani 50 saniye sonra gate kapancak herkes stonedan çıkcak expleri ellerine alıp koşcaklar o şekil
Members
0.1
E tamam işte senin ilk mesajındaki amacın adamları çifterli alınca onları sıralamak değil miydi? Diğer olayları kendin halledebilirsin. Oraya yapılacak işlemler için uyarılarda bulunmuştum. Sen dediğin ayrıntıları yapmaya başla takıldığın yerde yardımcı oluruz.
temam saolun :d
Yapabildinmi ?
hehe güzel bişiyler çıkıyo radyoya geçtim ya bıraktım pack hazırlamaya çalışıyom... :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.