Arkadaslar dikkatinizi cektiyse Sphere Scriptler bolumunde hic dogru duzgun ise yarıyacak scriptler yok bakıyorum bakıyorum ben eklıyım dıyorum bende de pek bisey yok yazmaya calıssam ne yazsam dıye dusunuyorum yani scriptlerimizi ( akvaryum balık , 2 yeni set , british robe , goldu binege dusurme tası ) cok amatorce buluyorum ( dikkatınızı cekerım kendı scriptlerımı de ) daha ise yarıyacak scriptler konulmasını onemle arz & rica ederim.

Saygılarımla RyseR
Oradaki Scriptler Yeni başlayanlar için konmuş yararlı olabilecek scriptler, senin için yararlı olmasada yeni başlayanlar oradan aldıkları scriptlerle kendilerini geliştirebiliyorlar yapılan scriptleri çoğu al kullan scriptler değil örnek amaçlı çoğu zaten buglı script yazmayı bilen arkadaşlarım zaten kendileri yazıyor
Tymaron tamam kardesım guzel soyledın al kullan degil ama bı res scp'sinden 10 tane gorebılırsın (yanı en az 2 tane nerdeyse aynı script gorebılırsın) ben bunu demeye calısıyorum.
Ryser : daha ise yarıyacak scriptler konulmasını onemle arz & rica ederim.

Saygılarımla RyseR

Yanlış anlamada bu cümleyle birden fazla konulan scriptlerin azaltılması arasında nasıl bir bağlam kurabilirim ki ben daha işe yarayabilecek scriptler istediğin manasını çıkartıyorum. Neyse yazan arkadaşlar ekler zaten ama bence en iyisi kendi scriptini yazmak...
Lucretius'a mesene'den soyledim (turkce'den kopmamak amaçlı mesene :) ).Kusura bakma yazmayı unutmusum.
evet,o konuda haklısın birden fazla aynı script bulunmakta.

fakat içerik olarak yararlı scriptler konsa bile çoğu sunucu tarafından kullanılacak.bunun bir anlamı kalmayacaktır.scriptler bölümü genel olarak yeni başlayanlar için ideal.
Herkes bişeyler yaparak bu alanda kendini kanıtlamak istiyor böyle oluncada bi scripti editleyerek renk değiştirerek vb 5 script cıkıo bencede cok sacma
Arkadaşlar ben o scriptleerin hepsini kopyaladım not defterinde kaydettım attım klassore ama oyunda çalışmıyolar bana yardımvı olur musunuZ???
emre_54_fener : Arkadaşlar ben o scriptleerin hepsini kopyaladım not defterinde kaydettım attım klassore ama oyunda çalışmıyolar bana yardımvı olur musunuZ???
:utangac1
o kadar scripts koyarsan ve .txt olarak yaparsan görmez .scp olarak yapman gerek veya çok fazla uzun olduğundan veya aynı isimde scriptsler bulunacağından oooooooooooo....
:D

Arkadaşın sorusuna gelirsek evet editleme yöntemi yapınca insanlar çoğalıyor yavaş yavaş ben bu güne kadar 11 kere moongate scp si editledim ztn başkada editlemedim artık ztn herhaltı kendimiz yazıyoruz :D Forum yapmaya kalkıyorsam eğer zaten moongateyi gözüm kapalı yazmam gerek :P Bence sana tasiyem orda fazla arama çünkü housing , help veya skiller dışında çok önemli şeyler yok :D
Arkadasım Burası Paylasım yeri yani hepsinden 100 tanede görebilirsin Millet elinden geldince Yardımcı Olmaya çalısıo yani buna sevinmen lazım şikayetci olmaman gerekir artı burdkai scirpler arkasında dediqi gibi yeni alısanlar için konulmustur tabiki full spherede olabilir ama yani serwer açıcaksan zaten salam bi scirpterla açman lazım us den toplamaman lazım us ye scirpt yardımı yapman lazım yani ben böle düsünüYorum..
Zaten millet çok güzel şeyler yazsa niye paylaşsınki? Şahsen ben paylaşmam o bölümde ufak tefek şeyler yol gösterici de diyebiliriz.
İletisim İcin Lütfen DeLepart@hotmaİl.com Alın Size 3 D Binek ScriptLeri
// Cu Sidhe & Hiryu
// Not sadece 56B'de Çalışır
// SAYGILARIMLA Quexen.!

[chardef 067]
name=Hiryu
defname=c_hiryu
CAN=MT_WALK|MT_RUN
FOODTYPE=55 t_crops, 55 t_fruit, 55 t_grain, 64 t_grass
ICON=i_pet_wolf
DESCRIPTION=Unicorn
SUBSECTION=Horses
CATEGORY=Animals

//ALIGNMENT=NEUTRAL
CAN=MT_WALK|MT_RUN
SHELTER=r_STABLES,e_Human_Greet
DESIRES=e_horses,c_man,c_woman
TEVENTS=e_horses
AVERSIONS=e_carnivores3
DESCRIPTION=Cu Sidhe
SUBSECTION=Land (Wild)
CATEGORY=Animals

ON=@Create
color=0
STR={150 250}
DEX={90 130}
INT={6 10}

PARRYING={35.0 45.0}
MAGICRESISTANCE={25.0 30.0}
TACTICS={29.0 44.0}
WRESTLING={29.0 44.0}
TAMING=100.0
ANIMALLORE=100.0

NPC=brain_animal

KARMA=-5270
fame=1230

[chardef 282]
name=Cu Sidhe
defname=c_cu_sidh
CAN=MT_WALK|MT_RUN
ICON=i_pet_wolf
SOUND=snd_ANIMALS_HORSE1
DESCRIPTION=Unicorn
SUBSECTION=Horses
CATEGORY=Animals

//ALIGNMENT=NEUTRAL
CAN=MT_WALK|MT_RUN
SHELTER=r_STABLES,e_Human_Greet
DESIRES=e_horses,c_man,c_woman
TEVENTS=e_horses
AVERSIONS=e_carnivores3
DESCRIPTION=Cu Sidhe
SUBSECTION=Land (Wild)
CATEGORY=Animals

ON=@Create
color=0
STR={150 250}
DEX={90 130}
INT={6 10}

PARRYING={35.0 45.0}
MAGICRESISTANCE={25.0 30.0}
TACTICS={29.0 44.0}
WRESTLING={29.0 44.0}
TAMING=100.0
ANIMALLORE=100.0

NPC=brain_animal

KARMA=-5270
fame=1230

[EOF]
Evet arkadaşlar uzun bir süre sonra bu başlığı yeniden gördüm ilk önce demek istediğim şey ben kötü de olsa bir scripter'ım ve ben size yok server açıcam yok ben başka serverlarda scripter olucam yeni çok daha yararlı scriptler ekleyinde çalıyım demedim.

2.si benim burda anlatmaya çalıştığım şeyler şunlardır :

Script öğrenmeye yeni başlamış birisi'nin önüne 100 tane moongate scripti geliyo e iyi tamam arasından bi tanesi doğruda bunların arasında 1000 tane de hata var adamın kafası karışır.

insanlar buraya ciddi manada güzel scriptler koymuyo niye koysun ki demişsin scriptler bölümünde gordugum o house scriptleri neyime duruyo orda ?? nerden baksan 200'un üstünde satır var bi tanesinin içinde adam uğraşmamısmı ?? yardımı dokunsun diye birazcık pro scriptlerlıkla ilgili bişeyler görsün diye koymuş adam.

Şimdi bana bu yapılan eleştirileri yeniden bi düşünün.
berkanu : Zaten millet çok güzel şeyler yazsa niye paylaşsınki? Şahsen ben paylaşmam o bölümde ufak tefek şeyler yol gösterici de diyebiliriz.

İyi Kotu Yazıp Paylaşıyoruz Ama Saklayıpta Mezara Goturecek Halimiz Yok Ryser Arkadasımız Haklı Bence Aramızda Guzel Scriptler Yazan Arkadaslarımız Var Paylassın Dieycem Ama Oda Haklı Ugraş Yaz Et Millet Hazıra Konsun :O_o

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.