Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
[events e_player]
On=@Death
src.smg Daha Once [<deaths>] Kere Olduruldun
if !(<isevent.e_fix>)
if (<fame> > 9900) && (<memoryfindtype.memory_harmedby>) && (<act.ischar>) && (<act.uid> != <uid>)
serv.allclients sysmessage @077a [<sex Lord/Lady>] [<name>], [<act.name>] tarafindan [<region.name>] civarlarinda olduruldu.
dialogclose d_runebook

On@Attack
src.message Ölüyken Olmaz
return 1
endif

On=@click

On=@death
src.resurrect
src.hits 100
src.go 2275,1210
src.fame 0
return 1

böle bir scp var ama ölünce yanda yell geçiyo ama reslemeyo , yerlerini deyiştirince reslıyo yell geçmıyor :D sphere.ini e_player olarak kayıtlı events
On=@Death 2 kere yazılmış ondan olmasın..
peki onu nasıl düzeltcem sadece serverda 1 eventimi okutabilcem 56b ? yani acıklmaa yapda halledelim ?
Event hakkında çok bilgim olduğunu söyleyemem,Ben scplerimi hep deneyerek yazdım..
Birde şunu dene :
[events e_player]
On=@Death
src.smg Daha Once [<deaths>] Kere Olduruldun
if !(<isevent.e_fix>)
if (<fame> > 9900) && (<memoryfindtype.memory_harmedby>) && (<act.ischar>) && (<act.uid> != <uid>)
serv.allclients sysmessage @077a [<sex Lord/Lady>] [<name>], [<act.name>] tarafindan [<region.name>] civarlarinda olduruldu.
src.resurrect
src.hits 100
src.go 2275,1210
src.fame 0
return 1
Zaten Player öldüğünde hemen reslemesi lazım..Burada Atack kullanımı gereksiz..,Yazzdığın Dialoguda bilmediğimden yorum yazamam.
yok işe yaramadı buda şimdi hocam ben sphere.ini e_player dedim sadece bir tane eventmi kullanıcam bu spherede bu konuda devamlı araştırıyom bulamıyom :S
Valla eventsten anlamıyorum bende örnekleri inceliyorum ama buraya bi göz ay
https://www.ultima-strike.com/forum/ultima-online/sphere-scripting/events-ve-trigger-hakkind-q46819
ordaki gibi yapıyorum olmuyor hacı yine :(
Ilk olarak on=@death triggerı bir eventte 2 defa kullanılamaz kullanırsanız zaten sphere hata verir ya hiç çalışmaz yada ikisinden biri çalışır.

ikinci olarak on=death in altına yazılı olan on=attack öldüğü zaman verdiği attack anlamıa gelmez death ten bağımsız olarak çalışır .

üçüncü olarak açtığınız ifleri kapatmamanız büyük problemlere sebeb olabilir.

son olarak src kullanmadığınızda resleme işlemi için zaten gerçekleşecektir.

On=@Death
sysmessage @07a1 Daha Once [<deaths>] Kere Olduruldun
if !(<isevent.e_fix>)
resurrect
hits <str>
go 2275,1210
fame 0
//return 1 ->return 1 kullanılması death triggerında probleme yol açar kullanmayın.
             endif  //-> if kapayalım (2. if)
endif    //->if kapayalım (1. if)
tamam diyelim bu eventi halletik bir den fazla event vericem mesala bende fix.scp işlemyio hani fix scplerini nereye atıcam nasıl okutcam bu angut 56b'ye ?

bu arada verdiğin scp işe yaramadı :(

bu arada bir kaç düzeltme yaptım return 1 ekleyince resledi :) düzelttimde asıl olayı nasıl çözcez

Bu konu Νnsan tarafından düzenlendi(2011-10-19 13:24, 12 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.