Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
Evet arkadaşlar, Öncelikle merhaba Adım osman antalyada yaşıyorum.Benim amacım ultima online'ı oyun motoru gibi alıp kendi oyunumu yapmak.Tamamen farklı sistemler olacak.Bu bronx efendinin yapmaya calıstığı avaholm gibi birşey bir nevi.Biliyorsunuz ultima bitti artık kim ne derse desin bitti.Benim aklımda 4 yıldır böyle bir proje var.Tek başımayım scripting konusunda.Şuan hiçbirşey hatırlamıyorum 3 yıl oldu uğraşmayalı cünkü askere gittim 2007 de.Scripting sorun değil.2 3 kurcaladım mı aklıma gelir hepsi eminim.Tek başıma ilerlediğim için ağır ama emin adımlarla ilerliyordum.Taa ki abim ben askerdeyken format atmasına kadar.Ondan sonra bu projeyi iptal ettim.Tekrar canlandırmayı planlıyorum.Bana açık görüşlü 2 kişi (toplam 3 scripter planlıyorum 1 i ben 2 kişi daha olacak) scripting te normal seviyede olan ve world builder lazım.Malum kendi oyunumu düşündüğüm için dünya haritasıda değişse fena olmaz.World buildden hiç anlamıyorum.Aklımda harika ötesi bir oyun projesi var.Çok değişik sistemlerim var.Eğer ilgilenen olursa beklerim.Önce database yapma ile başlayacağız işe.Sonra yapılacak olan scriptlerin listesini cıkarıp paylaşım yapılacak 3scripter'a.Yetkili kadro için adam düşünmüyorum.Olursada seer gibi ancak oyuncuların sorunlarına sözlü cözüm üretebilecek seviyede yetkili barındırabilirim.Gerek yok üst seviye yetkiye sonra yetkinin cılkı çıkıyor. Başlıktada bahsettiğim gibi çok geniş çaplı bir proje olacak bu.Bu yüzden en az 8 ayımızı alabilir server'ı açmak hiçbir zaman pes etmek yok.Ben şuanda kendim ufaktan ufaktan başlıyorum.Eğer bu maceraya katılmak isteyen varsa, konuşuruz eğer aklıma yatarsa alırım.Dediğim gibi açık görüşlü Role playing in tam anlamını sindirmiş insanlara ihtiyacım var.bleeding,stam shot (stamshot ne ya) gibi kolpa dandik sistemler ilgimi bile çekmiyor.Role playing tabanlı olacağı için, çok daha oturaklı,mantıklı,yaratıcı düşünceleri olanlarla benim işim.Her hangi bir fantastik dünyadan alınabilecek özellikler olabilir.Yada diğer online oyunların sistemleri küçük çapta bu oyuna aktarılabilir.En basitinden Dark age of camelot oyunundaki kalkan ile karşındakini stun etmek gibi ilginç bir fikir olabilir.Yada Wowdaki talent sistemi gibi warriorlar,mageler,Stealtherlar için belli bi skillcap ten sonra yada herhangi bi puan sistemi ile ufak çapta + lar sağlanabilir.Bu tür mantığa hakim insanlar varsa bu konu altında görüşebiliriz :) Memnun olurum.

Hoşça kalın.
Bol şans :O_o
Başarılar.
3 sene önceki scripting bilgin ile böyle bir projeyi ilerletmen çok zor olacaktır.Büyük ihtimal 55r ile çalışıyordun o zamanlar şu an 56b kullanılmakta.Bunun yanı sıra scripting deki gelişmelerin de birçoğundan haberin yoktur büyük ihtimal ile.Umarım bunları göze alarak giriyorsundur böyle bir projeye.

Kolay gelsin.
Adept
4.3
Eski PMlerime göre, 2007-07-22 tarihinde 56b ile ugrasiyormusum. O tarihlerde ve öncesinde de 56b vardi yani. Ama son 3 sene icerisinde tabii ki cok sey degisti, orasi öyle...
evet txt ye bakınca baya bi değişiklik olduğunu gördüm :D olun yine bu işin altından cıkabilirim.Yine en iyisi tek başıma yapmak.Teşekkürler arkadaşlar okuduğunuz için

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.