Arkadaşlar benim sphere 55r de anti-edit sitemimi yazıyorum ve şöyle birşey yapacam

gm ler item çıakrtdığında üstünde [] içinde ismi yazacak altında item adı yazacak veya <name>+gm name olacak ve bu item playerin eline geçtiği anda player jaile atılacak ve üstündeki ve bankadaki itemler boşalacak 96 saat sonra başlangıç stone nin olduğu yere gönderilip 0 dan başlayacak ki bunu kim beklerse yeni char açar heralde:D neyse gm ise yani itemi veren gm in ise plevel i 1 e düşecek ve 356 saat sonra onunda tüm eşyaları 0 dan başlangıç stonenin oraya gönderilecek ama 1 kaç sorun var onları sormak istiyorum

1 Gm item çıakrınca isim nasıl yazacak?
    2 Gm itemi player e verince itemi server nasıl tanıyacak?
    3 üstü ve bankası nasıl boşaltılacak ve jaile zaman verilecek?
Evet Bana Lazim Hemide [ ] Bunlar olandan Ama Jaile Felan gitmesi Gerekmio Bana Sadece Cikarilan NPClerin Ustunde cikarin staffin adi ve tarihi yazzin simdiden tskler u-s ailesi
56b de yapılıyor ama 55r uyumlu diil :D ondan 55r uyumlu yapabilen varsa sevinirim :D
on=@itemcreate
if (<src.account.plevel> > 1)
try uid.<argo.uid>.tag.tarih <serv.rtime>
try uid.<argo.uid>.tag.cikaran <eval <src.uid>>
sysmessage @1153
sysmessage @1153
serv.WRITEFILE scripts/logs/<src.account.name>.txt &&#35039;Item:<act.name>&&#35039;,&&#35039;Cikaran Isim:<serv.uid.<act.tag0.cikaran>.name>&&#35039;,&&#35039;Cikaran Account:<serv.uid.<act.tag0.cikaran>.account.name>&&#35039;
endif

On=@itemclick
if !(<act.tag0.cikarankim>==0)
act.message @1153 Cikaranin Isim & Account : [<serv.uid.<act.tag0.cikaran>.name>] - [<serv.uid.<act.tag0.cikaran>.account.name>]
act.message @1153,1,1 Ne Zaman : [<act.tag0.tarih>] | Esyanin Adi : [<act.name>]
return 1
endif

fix.scp te itemcreate triggeri altında yaparsın ama [56b]

55r halen neden devam ediyorsunuz anlamadım bence geçin hemen 56b :)
[events e_asd]
on=@itemclick
if (<act.tag0.kim>)
act.message @1153 acc:<serv.uid.<act.tag0.kim>.account> nick:<serv.uid.<act.tag0.kim>.name>
act.message @1153 Tarih : <act.tag0.trh>
endif

on=@itemcreate
if (<account.plevel> > 1)
try uid.<argo.uid>.tag0.trh <serv.rtime>
try uid.<argo.uid>.tag0.kim <eval <src.uid>>
endif
fix.scp te eklemek daha sağlam olur bence..
Tabi ben kullanmıyorum bende owner'a kadar add ve tarzı şeyler kapalı.. :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.