Arkadaslar ben sphere serverımda para sistemini silver coine cevirdim!Gold Yerine silver coin le alısveris yapılıyo!yaratıklardan gold yerine silver coin cıkıyo hersey tamam yalnız tek bi sorunum var o da character statusta gold yanında (parayı gösteren bölümde)playerdaki silver coin miktarını göstermesini istiyorum!O kadar ugrastım bulamadım nasıl yapacagımı!lütfen yardım edin nasıl yapabilirim bunu :(şimdiden tesekkürler yardımlarınızı bekliyorum...
Master
59.2997
Onun yerine gold un scriptini değiştirirsen daha iyi diğer türlü uğraşırsın o iş scriptten vs olmuyor.
goldun scriptini nerden bulcam ?
itemb3.scp
peki nasıl düzeltcem itemb3 ü koysam bi göz atarmısınız?
bı arastır ı ver status la ılgılı bı bolum varmı goldun scp sınde ???
Architecth hayır malesef yok!Ya aranızda yokmu nasıl yapılacagını bilen ????
Master
59.2997
Dediğim gibi o bölümü değiştirmen için sphere.exe nin içinden değiştirmen gerekli sanıosam. En sağlam yolu o yazdığın para scriptini gold ile değiştir.
peki şu karakter ekranını falan nerden degiştiriyolar!hani cantanın tipi degişiyo vs _??bi bilgin varmı
verdata.mulla gump editör programı ile
ok saolun düzeltmeye calıscam bi şekilde Slothere'nin Dedikleri kesinlikle dogru ancak herseyi item stoneleri vs leri silver coine cevirdim cok ugrastırır=(Neyse ben araştırmaya devam bi fikri olan varsa paylasırsa sevinirim
Novice
0.1
onun yerine bi dialog yapıp bide function eklesen ona ina nbana daha kolay olurdu
nasıl yaparım ki böle bişiyi :S
Novice
0.1
[FUNCTION Biletsayisi ]
IF !(<src.RESTEST i_bilet>
src.sysmessage @54,,1 Cantanizda bilet bulunmuyor.
return 1
ELSE
sysmessage @54,,1 Cantanizda <src.findid.i_bilet.amount> Bilet Bulunmakta.
return 0
eNDIF

çantandakileri böle görürsün bankandakileri sabah uraşırım
cok tesekkür ederim emegine saglık sabah bankadakileride görmeyi yaparsan sevinirim saol

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.