Ben help menüye tıklandığı zaman online oyuncu sayısını online yetkili sayısını ve online pk sayısını göstersin istiyorum....galiba basit bir scp gerekiyor ama tabi ben yapamadım :) yardım edecek olan var mı???
mrb arkadasim cevabinin yanitini arastirirsan bulabilirsin u-s nerelere getirdiniz yaw Scripts bolumunu bosuna yapmadilar.
ne diye aratıcağımı bilmiyorumki :(
online diye araticaksin online sistemi cikicak sonra ordaki dialoglari alip help menusune koyucaksın misal

bak simdi ilk once adam helpmenusune basınca Bu Scp menu yada spheremenu.scp yer almaktadir.

[FUNCTION HelpPage]
dialog d_helpgump / / buraya help menunun ana sayfa dialogunu yaz
var.pkcik 0
var.mavicik 0
var.staffcik 0
src.benidesay
serv.allclients benidesay
src.sysmessage @1153 <serv.clients> Online Oyuncu Var.
src.sysmessage @1153 <eval (<var.mavicik>)> Mavi Oyuncu Var.
src.sysmessage @1153 <eval (<var.pkcik>)> Pk Oyuncu var.
src.sysmessage @1153 <uid.<var.pg_box>.rescount> Bekleyen Pg Sayisi.

[function benidesay]
if (<kills> < 7) && (0<account.plevel> == 1)
var.mavicik <eval <var.mavicik>+1>
endif

if (<kills> >= 7) && (0<account.plevel> == 1)
var.pkcik <eval <var.pkcik>+1>
endif
sana yeni helppage weriyim :) staff kadrosu internet adresi hepsi war istediğin ama bi şartım var serverında yetkili olucam :) istiosan Pm at
@Bloodgodtr

<serv.clients> Online Oyuncu Var. <<< bu kısım sadece kaç online oyuncu olduğunu gösteriyor dimi??? yani bu mavi oyuncu kırmızı oyundu diye ayırmıyor bütün olarak ele alıyor dimi???
evet online olanların sayısını gösterir. <serv.clients>
eyw saol :)
şöyle ;

<serv.guilds> kurulu guilds

<uid.<var.pg_box>.rescount> bekleyen page.
<account.lastconnectdate>
<account.firstconnectdate>
<account.lastconnecttime>

uzar gider :)
tamamdır ben sorunu hallettim çok saolun arkadaşlar :)
[function helppage]
serv.allclients asd
var0.katil 0
var0.masum 0
var0.yetkili 0
sdialog d_help 

[function asd]
if (<kills> < 8) && (<account.plevel> == 1)
var0.masum +=1
elif (<kills> >= 8) && (<account.plevel> == 1)
var0.katil +=1
elif (<kills> >= 8) && (<account.plevel> == 1)
var0.yetkili +=1
endif

Bununlada okutursun ;

[function kac]
src.sysmessage <dvar0.masum> masum, <dvar0.katil> katil, <dvar0.yetkili> yetkili..
hımm yarın denerim bunu saol :D iki tane vermişsin hangisini denicem??? alttaki daha uygun gibi geldi bana yani daha basit gibi ama güzel yani
Nexiel'in verdiği alttaki tek çalışmaz.Sadece kaç kişi olduğunu yanda söyletmek istiyorsan kullanabilirsin.Baştakini kullanman gerekiyor.
functionlu değil help menüye koyucam hepsini ay ayrı göstericek yani??? mesela mavi oyuncular,pk oyuncular ve yetkililer gibi???
Bakarak yaparsın verdiğine göre.Hazır veremeyız ki sana.Help menuleri incele <serv.clients> gibi bunuda bakarak yaparsın..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.