[PLEVEL 1]
lonca

[function lonca]
IF (<src.RESTEST i_guildstone>
src.new.dclick
new.cont <uid>
src.sysmessage @70,,1 Lonca menusu acildi.
return 1
else
src.sysmessage @49,,1 Lonca Baskani olmadan bu komutu kullanamazsin!
return 1
endif

Yukadaki functionda çantadaki guildstone'yi açıyor.Fakat ben guildstone'i invis yapıp açmasını istediğimde açmıyor.Ne eklemem lazım acaba?
Hmm dediğini ilk önce fikir olarak düşünüp sonra kodlamaya dökmemiz lazım yani ben öyle anladım en azından bir fikir üret kodlamayı beraber yaparız.
Valla aklıma gelmiyor belki scp bilgim biraz ileri düzey olsa çözüm üretecem ama malesef :)

Çantadaki invis item'a playera komutla nasıl olurda dclick yaptırırız acaba..Yukarda verdigim kod ile item invis olmadan çok güzel çalışıyor ama invis olması işi bozdu..
Bakın belki ben basit düşündüm ama genede mantıklı bi scripts yaz sadece guild'e üye olabilenler .lonca komutunu kullanabilsinler... böylelikle taşı invis bile etsen komut genede çaılışır scripts bilginiz yoksa yazabilirim.
Keith bi events versen o zaman isdediğin açar menüyü isdediğin açamaz?
İnvis item'a nasıl dclick yaparız diye sorulmuş biraz okusak yazılanları ona göre cevap versek...

src.findid.i_guildstone.dclick bu şekilde dene
Yok kardeş hepsini denedim bir türlü player char çantasında bulunan invis item'ı açamıyor.
Şu ;

Src.New.Use=0
Eyw tamam oldu xantier sağol..

Tekrar bozuldu komut restart atılıcna kesin bozuluyo birde bişeyler yapınca bozuluyo.Buyu attımtan sonra npc öldürdükten sonra denedim acılmadı.

Bu konu Keith tarafından düzenlendi(2009-09-04 21:19, 14 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.