Arkadaşlar bi scp için şöyle bir kod yazmam lazım.1 kare yakında bi item varsa bunun playerın doğusunda mı batısında mı güney veya kuzeyinde mi gibi yön olarak yerinin belirlemek istiyorum. Şöyle birşey denedim spherede hata vermedi ama çalışmadı da

foritems 1
if (<p> == <src.p> -1,+1,+0>) 
say sdasdasdasd
else
say olmadı :S
endif
Silindi
Members
0.1
Nası anlayamadım yani 1 kare yakınımızda bir item varsa o itemin ne tarafta oldugunumu söyleyecek ?
evet
Silindi
Members
0.1
Zor baya.

Bunu p den halledemeyiz yani -1 p fln neyi belirler ki anca büyükse kçükse falan yaparsın oda olmaz zaten.

Söyle birşey yaptırabiliriz sanırım o iteme yüzünü döndürür face komutu burda işler sanıyorum.

foritems 1
src.face
src.say iteme yuzunuzu dondunuz
return 1
endfor
benim istediğim bu değil ama itemin nerde oldugunu bulucak ona göre adamın cevresindeki 8 karenin her biri için ayrı bişey yapıcak.
şöyle bişi yapsak;

var.kordinix=<src.p.x> +1
if (<p.x> == <eval <var.kordinix>>)
src.sysmessage saginda
else
var.kordinix=<src.p.x> -1
if (<p.x> == <eval <var.kordinix>>)
src.sysmessage solunda
endif

filan filan işte.. yaparsın bişiler..
Silindi
Neophyte
0.2
Böyle birşey yapılabileceğini sanmıyorum.Ama genede belki bizim bilmediğimiz yeni özellikler vardır hangi sphere sürümünü kullanıyorsunuz ?

Yahu bunu kordinatlarla nasıl yapcaksınız ?

+1 -1 falan filan ? bi üst karaeye cıkınca +1 oluyor desek bi kare assagi inince -1 oluyo desek solunda sağında -2 mi oluyor nası oluyor ?
Master
59.2997
Önceden böyle bişi yayınlanmıştı diye hatırlıyorum bi forumu gezersen iyi olur.
floud sen sadece 1 kare etrafındaykenmi kontrol ediceksin?
yoksa dahada uzaktayken batınızda,doğrunuzda filan mı dedirtmek istiosun? sadece 1 kareyi check ediceksen verdiğimi kurcala.. ama doğunda batında dersen ayrı bi yöntem var.
Teşekkürler işe yaradı ama bi sorun var. 1 kareyi sorguluyo 1 karede item yoksa bişey yapmıyo şu kodu deneyin bi görürsünüz zaten.

foritems 1
	if (<p.x> == <src.p.x> -1 && <p.y> == <src.p.y> +1
		src.sysmessage @1153 Duvar!
	else
		src.sysmessage @1153 asdfASF
		return 1
	endif
	endfor
yanına 1 sıfır at 10 olsun :D
foritems 10
var.lolenix= (<p.x> - <src.p.x>)
if (<eval <var.lolenix>> > 0)
src.sysmesssage solunda
else
src.sysmessage sağında
return 1
endif
endfor

10 kare yaparsak şole bişi yapılabilir..
sallama bi şekilde yazdım düzeltme gerekebilir..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.