oncelikle selamin aleykum ...

ya arkadaslar bena soyle bisi lazım soyle bi komut yapmak istiyorum .katanadusur xxx karekter adı diye

yani ben .katanadusur sfex diye yazdigim zaman oyundaki karekter'e katana yolluycak.

bunu yapabilirmiyiz.
Öncelikle aleyküm selam arkadaşım bu sistemi sanırım kimsenin sana yazıpta "buyur al kardeş" kullan diyeceğini düşünmüyorsundur heralde. Kendiniz öncelikle bi yerlerden yola çıkmalısınız ki bizlerde sana şu bölümde, şu hatan var vb diyebilelim.. :utangac1
Members
0.1

[function katanadusur]
forplayers 65000
obj <uid>
if (strmatch('<obj.name>','<args>'))
newitem i_katana
new.cont <obj.uid>
endif
endfor
Zeus Bak Düşündüğün gibi olmadı :)
basit bunda birşey yokda bunu daha manuel yapsak hoş olur :)

Kullanımı;

.itemdusur Michaell,i_katana
.itemdusur gcx,i_kryss

[function itemdusur]
if !(<argv[0]>) || !(<argv[1]>)
src.sysmessage item veya kisi belirtmemizsiniz.
return 1
endif
forplayers 65000
ref1 <uid>
if (strmatch('<ref1.name>','<argv[0]>'))
serv.newitem <argv[1]>
new.cont <ref1.findlayer.21>
endif
endfor
Sercan işte sağı solu belli olmuyor ki, ama bugün iyi tarafında emin ol hergün böyle vermez kendinizde birşeyler kapın artık.. :asik2
Teşekkürler Gcx'e ben sadece birkaç eklenti yaptım :)
Zeus : Sercan işte sağı solu belli olmuyor ki, ama bugün iyi tarafında emin ol hergün böyle vermez kendinizde birşeyler kapın artık.. :asik2

bence sen istemeyi bilmemişsin Sercan'dan oturuıp bana şunu ver dersen olmaz ama basit kısa bi script ise adamın aklında bişi canlanmıyorsa emin ol verir tabi bu birazda isteme şekliyle alakalı (:
Evet Denildiği Gibi İstemeyi Biliceksin Zeus,Ayrıca Sende Anlamıyorsunki Script yazmaktan,, mecbur sende lazım oldugunda istemek zorundasın[Usulünce Tabi]
@Leqendary, *Macro*

Aranızdan michaell (sercan) en iyi belkide ben tanımıyor olabilirim ama adam size script vermek zorunda değil tamam yardımcı olabilir ama bu hep olmaz demek istiyorum. Sonuçta adamı alakadar etmez sizin eksikleriniz bunu söylemeye çalışıyorum.

- Ayrıca benden daha iyisini yapabiliyorsan "yap ve kanıtla" kendini.. :asik2
Saçma bir tartışma olmasın lütfen.

Vaktimiz oldukça, birşeyler öğrenmek isteyen insanlara yardımcı oluyoruz.Kısa scriptlerde direk yazıp veriyoruz ki zaten inceleyip öğrenebilsin.Ama kişi uzun bir script istediğinde hem bunu inceleyip öğrenemez hem de tanımadığım bir insan için oturup uzun uzun yazmam.Dökümanlar yazdık.Gerçekten öğrenmek isteyen arkadaşlar oturur dökümanları incelerler.Takıldıkları yerde gelirler sorarlar yardımcı oluruz.Fikir veririz.Ama sadece bizim değil karşıdakininde biraz çalışması lazım.
Evet sercan işte bende bunu söylemeye çalışmıştım, karşı taraf birşeyler yapsınki bizde hatalarını söyliyelim dedim ama anlamadılar ki. :utangac1

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.