Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
selam arkadaşlar benim bir halberta ihtiyacım var fakat bu halberta iki kere tıklayıp npc yi seçtiğinde .kill ile seçmiş gibi yıldırım çakıp ölmesini istiyorum acaba ne yapa bilirim?
[itemdef i_oldur]
id i_halberd
name Kill Halberd

on=@create
color 070a

on=@atack
act.kill
return 1

olacağını pek sanmıyorum ama olma htimalide var :)
olmuyor valla kardeşim hemde normal olarak saldırıncada hemen kayboluyor :) ama benim için iki kere tıkladığında targetle bir npc ye tıkladığın zaman hemen ölmesi yani .kill le olduğu gibi :(
çok çok saol kardeşim ya bide bişi dicem ben bi npc scriptsi yazdım (yazmaya çalıştım) böle kapılarda duran jandarma fakat mesela pk gördümü guards yazabilecek yeri olmaya bilir fakat nasıl yapabilirim yardımlarınız için çok teşekkürler
Halberd :)

[Itemdef i_kh]
Id=i_halberd
Name=Killer Halberd
Type=t_weapon_sword

On=@Create
Attr=attr_identified|attr_invis|attr_newbie
Morey=1000.00
Hitpoints=10000

On=@Dclick
if (<src.account.plevel> > 1)
target
equip
else
unequip
endif

On=@Targon_char
src.targ.kill

Bunuda npc nin scriptsine ekle :)

on=@npcseenewplayer
if (<src.kills> > <serv.murdermincount>)
  if (<region.guarded>==1)
  SAY Guards!
  elseif (<src.criminal>==1)
  SAY Guards!
  else
  SAY Selam gardaşcığım :)
  endif
else
SAY Selam baba
endif
return 1
[itemdef i_oldurucu]
id=i_halberd

on=@dclick
targetf oldurbeni

[function oldurbeni]
argo.hits 0
argo.timerf 2,say @1153 * Olur * 

56bsen bunu kullan daha saglıklı.
valla saolun halberdı hallettim fakat şu guards demesini hala halledemedim ekledim fakat olmuyor script konusunda bir bilgim yok zaten bir vendor scriptini değiştirerek yaprım :) ayrıca o eklemeyi yaptığımdada sadece Selam baba diyor pk yada suçlu gördüğü zaman Guards yazmıyor :( yinede yardımlarınız için çok saolun
scriptsi atsana bir deneyim serverde npc yazmayım baştan :)
Novice
-14.8
[chardef c_asd]
id c_man
name asd

on=@create
str 10
hits 10

on=@npcseenewplayer
if <src.kills> > 7 && <region.guarded> == 1
say guards
src.hits 0
else
selam
return 1
endif

sukrucam : valla saolun halberdı hallettim fakat şu guards demesini hala halledemedim ekledim fakat olmuyor script konusunda bir bilgim yok zaten bir vendor scriptini değiştirerek yaprım :) ayrıca o eklemeyi yaptığımdada sadece Selam baba diyor pk yada suçlu gördüğü zaman Guards yazmıyor :( yinede yardımlarınız için çok saolun

vendorların scriptlerine bakarak yapabilirsin onlarda aynı sistemde işliyor
sorun yok sadece npcseenewplayer kullandığımız için 1 kere söylüyor sana ilk mavi gördüğü için öyle dedi ilk pk görünce guards çağırdı başka bir trigger lazım
çok çok saolun halletmeye çalışıcam teşekkürler

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.