Arkadaşlar, Kill Trigger'inda Problem Yaşıyorum. Trigger bazı zaman çalışıyor bazı zaman çalışmıyor, çalışmadığı zamanlar fame karma bile alamıyorum. Daha önce böyle bir problem yaşayan oldumu acaba bilgisi olan varmı ?

Bu konu Requiem tarafından düzenlendi(2011-06-18 00:36, 12 yıl önce)
Master
59.2997
kodları görmemiz mümkün mü?
tabiki slothere, kodlarla ilgili olduğunu düşünmüyorum ama anlayamadım

on=@kill
src.yesil kestin! // BUNLARI DENEMEK İCİN YAPTIM
if (<def.ph_ayari>)
local.start_ph=<def.ph_start>
local.finish_ph=<def.ph_finish>
if !(<local.start_ph> < <serv.rtime.format %H>)
elseif (<local.finish_ph> > <serv.rtime.format %H>)
obj=<argo.uid>
local.exp_value=<eval ((<obj.str> + <obj.int> + <obj.dex>)/3)>
if (<obj.npc>)&&!(<obj.flags>&statf_conjured)
gain_exp <eval ((<local.exp_value>) *2)>
src.yesil a // BUNLARI DENEMEK İCİN YAPTIM
return 1
else
obj=<argo.uid>
gain_exp <local.exp_value>
src.yesil b // BUNLARI DENEMEK İCİN YAPTIM
return 1
endif
endif
endif
endif
obj=<argo.uid>
gain_exp <local.exp_value>
src.yesil c // BUNLARI DENEMEK İCİN YAPTIM
endif

Trigger bir çalışıyor bir çalışmıyor ya çözemedim kafayı yiyecem çalışmaması için hiç bir sebebi yok.

Bu konu Requiem tarafından düzenlendi(2011-06-17 21:55, 12 yıl önce)
Master
59.2997
hmm.. kodları girintileyip incelediğimde, eğer doğru mantık sırasına göre girintilediysem belirttiğim if'te bir problem var gibi görünüyor, bu yüzden kaynaklanması muhtemel. fakat diğer yandan obj kullanmamanı öneririm. obj sunucuda tek bir tane olduğundan sürekli over-write işlem görecektir. üzerine yazmadığı zamanlarda problem yaratması muhtemeldir. ref kullanımını öneririm. kodların girintili haline https://pastebin.com/BZ9TkJrX buradan ulaşabilirsin. dikkat çekmek istediğim yerin başına [!] --> koydum.
slothere baktım dediğin yere ne gibi bir hata gördün açıklaman mümkünmü tam olarak anlayamadım, ref kullanmayı tam olarak bilmiyorum burdaki obj ları örnek olarak ref e çevirebilirmisin benim için.

Söyle bir şeyde var benim anlamadığım ne olursa olsun döngülerde sorun olsa bile başa denemek için kestin diye bir msj koydum bazı zaman geliyor bu msj bazı zaman gelmiyor buda bana trigger'in bazı zaman çalışıp bazı zaman durakladığını düşündürtüyor.

Sanırım Obj Olabilir ya belli bir yaratığa kitleniyor gibi sadece onda çalışıyor ama msj niye gelmiyor onu anlamadım trigger'mi çalışmıyor çözemedim. Oyunda Headless Kesiyorum hepsinde exp var skeleton kesiyorum vermıyor. zombie yan yana 2 tane birinden veriyor birinden vermiyor.

Bu konu Requiem tarafından düzenlendi(2011-06-17 22:10, 12 yıl önce)
Master
59.2997
triggerda problem olması çok düşük bir ihtimal. şu ana kadar kişisel olarak hiç bir problemle karşılaşmadım. ayrıca dediğim gibi kodlarında biraz gariplik görüyorum. algoritması üzerinde çalışman gerekli, iyi incele gösterdiğim bölümü. sorguyu açıp altında diğer sorgunun elseif kondisyonu ile işlem yaptırtmışsın. fakat üstünde belirlediğin kondisyonun işlemlerini elseif'in altında gerçekleştirtmişsin.

ref kullanımı ise basittir.

örnek olarak sen obj'e referans için bir uid kaydettiriyorsun obj = <uid> şeklinde. bu sefer yapman gereken refx = <uid> (x yerine bir rakam girmelisin, bu rakam 1 ile 65535 arasında olabilir.) ref2 yaptığını farzersek kullanımda obj.say deneme şeklinde göstertmek yerine ref2.say deneme şeklinde gösterteceksin.

ref ile obj'nin en keskin farkı ise obj savelere kadar girip kaydedilebilir ve sunucuda tek bir tane olabilirken, ref'ler işlemini bitirdiği an silinecektir.
Burdaysan 5 Dk Beklesen dostum düzenleyip paylaşıcam sende bir gözden geçirirsen çok sevinirim.

Bu konu Requiem tarafından düzenlendi(2011-06-17 22:26, 12 yıl önce)
Master
59.2997
evet biraz daha bozulmuş :huh

yapman gereken tek şey sorguların üzerinde biraz çalışmak, acele etme. tane tane, mantık sıralamasını güzel yaparak kodları yazmanı öneririm. şu anki kodları ele alırsak özellikle sorgular üzerinde muazzam bir kullanım hatası görülüyor.
slothere usta senin düzenlemen mümkünmü bu kodları benim kafa iyice çorba oldu sinirden kafayı yiyecegim

msn kullanıyor isen : [email protected] adresini ekleyebilmen mümkünmü
Master
59.2997
messenger adresim profilimde var ekleyip kodu detaylı anlatabilirsen yardımcı olabilirim.
Up +

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.