işte ayar çekmeyi bilmiom sorun orda :)
Bilen birine sorcaksın yada Atlara devam

Bak Xantier arkadaşımız anlatmış.
Xantier:
Daha sonra tiledatanızı yükletin. Tiledata(s) yerine gelin . Orda boş slota eklediginiz id ye gelin. Yanda bazı check boxlar olcak. Siz üst kısma ismini yazın. yanındaki anim id kısmına eklediginiz animasyon dosyasının id sini yazın. Ama eklediginiz bu itemin id sini unutmaın. Tiledatayı ve verdatayı kaydedin. Sonra sphere / scripts kısmına gelip sphere_Defs.scp i açın orda [defname mount_items] olcak oranın altına

mount_0xanimasyonidsi iteminidsi diye ekletin ve kaydedin sonra bide bu bineğin chardefini fln yapın sorna oyuna girip çıkarın bu bineği ve binin.
Neophyte
-1.7
bencede ne gerek var kiirine zaten o kadarda guzel deil bence onu yapıcana unicorn yapsaydın daha iyi olurdu
anlatmışta okudum zaten onu ben boş slota id ekle dio acaba benm kirinin id'simi başka bişey mi ya bilmeyenler için tam anlatamamış
Aynen öyle bende biraz prostesto olsun diye koydum zaten madem dökümanlara eklenmiş anlaşılır bir dille yazılsaydı dimi ?
haklısın bi döküman gelmesi şart
Eğer 56b kullanıyorsan accountunda "" .account.resdisp 5 "" yaz çıkıp tekrar gir cliente olması lzm
bunu herkesin görmesi için herkese yapman lzm yada sphere.ini den AutoResDisp=5 yap ama bu yeni açılan karakterler için geçerli sanırsam eskilerede logine eventla yapabilirsin.
Eğer olmazsa aşağıdaki 56bnin orjinal scpsini eklersin bende hepsi oluyor.

[ITEMDEF 9632]
DEFNAME=i_pet_kirin
NAME=Kirin

[chardef 084]
defname=c_kirin
name=Kirin
SOUND=snd_kirin
ICON=i_pet_kirin
DAM=10,30
ARMOR=35
RESOURCES=15 i_ribs_raw,10 i_hide
CAN=MT_WALK|MT_RUN
FOODTYPE=40 t_meat_raw
DESIRES=e_horses,c_man,c_woman
AVERSIONS=e_carnivores3
MOVERATE=40
TEVENTS=e_horses
RESLEVEL=4
RESDISPDNID=c_horse_gray
CATEGORY=Animals
SUBSECTION=New Mounts
DESCRIPTION=Kirin

ON=@Create
NPC=brain_animal
karma=-2000
FAME={100 3000}
STR={250 300}
MAXHITS=400
INT={300 340}
DEX={100 160}
PARRYING={60.0 95.0}
MAGICRESISTANCE={99.0 100.0}
TACTICS={98.0 100.0}
WRESTLING={95.0 100.0}
TAMING=120.0
MAGERY=125.0

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.