Master
59.2997
Ultio sen üstte verdiğim mesajı almamışsın tekrar okumanı tavsiye ediyorum o uzattığım kodun amacını. Neyse kendini ispatlama yeri olarak başka başlık bulmanı rica ediyorum konuyu uzatmaya hiç gerek yok. Performans istiyorsan en iyi yöntem bu;

[plevel 1]
ac

[function ac]
if strcmpi('<tag.soyad>','')
  src.sysmessage aileniz yok?
else
  ref1 = <tag0.kolye>
  ref2 = <ref1.more1>
  for 0 <ref2.dtag0.uyeler>
    if strcmpi('<ref2.tag.uye<dlocal._for>>','')
	ref3 = <ref2.tag.uye<dlocal._for>>
	  if (<ref3.isonline>)
        ref3.sysmessage @1153 [Aile Chat] <src.name>: <args>
	  endif
    endif
  endfor
endif
return 1

@Alcholic

Anlatamıyoruz ki millete mysql'ın inceliklerini, güzelliklerini. Elimiz mahkum hâlâ bu tarz kodları yazmaya devam etmek zorunda kalıyoruz. Umarım bir gün anlayacaklar :)
Heh işte bu bravo :) ben olsam bu yöntemi kullanırdım :)
artık kilit şart bu başlığa daha da davosa gelme ultio :P (alınma şaka :))
@Slothere

Mysql'in güzellikleri demişsinde mysql sunucusu her zaman saldırıya açıktır eğer performans almak için bütün sistemlerini mysql'e entegre edersen en ufak mysql üzerindeki delayda , kilitlenmede kötü sonuçlar doğurabilir.
Ama yüzde kaç ihtimal :)
Yüzdelik bir ihtimali yok. Forumunla aynı sunucuda ise ihtimal daha yükselir. MySQL dediğimiz sistem çok fazla güvenli ama eğer prosedürleri , fonksyonları , structure yapılarını kullanırsan güvenli yoksa select * diye sorgular kalmadı tarihde.. Biraz araştırın Left Join - Wildcard vb...
Master
59.2997
@ultio

Evet o konuda katılıyorum. Tüm sistemleri mysql üzerine yüklemek elbette sağlıklı değil ancak belli başlı sistemlerin de normal kullanım yerine mysql üzerinden kullanılması sunucu açısından daha iyi olacaktır. Ancak şunu da söylemek lazım ki mysql sphere üzerine sonradan yapılan bir eklenti ve zaman içerisinde elbette geliştirilecektir. Sphere dev.leri de sphere - mysql bağlantısının ne kadar eksik olduğunu kabul ediyorlar.

Mesela örnek vermek gerekirse;

db.query "show tables from xx"
serv.log <db.row.0>, <db.row.1>, <db.row.{x}> ..

şeklinde kullanılan bir kodda 0 dışında hiçbir değeri almıyor. Bu tarz sorunlar çözülürse mysql kullanımı daha sağlıklı hale gelicektir.
DB.QUERY - DB.EXECUTE ile sınırlı bir işlem aralığı var sonuçta..
hayır mysql ile yapan bir sunucu görmüştüm yabancı ama şahane yapmıştı ve'de herhangi bir problem yoktu.
Silindi
Apprentice
4.3
Nickte boşluk kullanılabiliyor.

local.argtxt <argtxt[1]>
for 15
if (strmatch('<strsub <eval <local._for>> 1 <local.argtxt>>',' '))
src.sysh_trk Boşluk kullanamazsınız.
return 1

Nasıl engelleyebilirim.İşe yaramıyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.