Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Bu sistemde ne yapabilirsin ki insanın içinde olmalı Mortal onun özgürlük olmadığını senden iyi bildiğime eminim fakat bi insanın içinde yoksa o ahlak eğer alamamışsa ailesinden (kimileriniz ne alaka diyebilirsiniz öğrenince anlarsınız) o insan her zaman küfür eder..

Örnek verecek olursak
Bir oyuncu da ahlak kalmamış ise banlanan hesap üzerine yeni bir hesap daha açar yine küfür eder

Bence günümüzde bununla uğraşmak yerine daha değişik şeyler denenmeli Küfüre engel olmak imkansız denecek derecede

Slothere senin sistemine sözüm yok ellerine sağlık çok güzel olmuş fakat gereksiz olduğunu düşünüyorum...

Emeğine sağlık.
Master
59.2997
aslına bakılırsa ben de bu tip kısıtlamalara karşıyım. çünkü ne kadar engel koyarsanız koyun mutlaka aşılacaktır. oyun içindeki sıkı denetleme ile ancak bu tip şeylerin önüne geçilebilir. bu sistemi geliştirme ve yayınlama amacım bu konuda sıkıntı çeken birçok kişinin bana danışması oldu.
Aynı düşüncelere sahip olduğumuz için çok sağolasın.... Aşılmaması sadece oyuncunun içerisinde olan birşey senin benim yada başka bi yazarın değil..
Yanlışın çok Legend.

Birşeyin serbest olması, kısıtlanmaması, o şeyin yapılma oranını yükseltir.

Kısıtlarsanız, %10'u küfür eder, kısıtlamazsanız %90'ı.

Yasaları, kanunları düşünün. Kısıtlayıcı unsurlar olmasaydı, kaosa doğru giderdik.

Aslında bir kısıtlama da yok, yani script olarak "aq" kelimesini kısıtlamıyoruz. İki arkadaş bibirine bunu söyleyebilir belki(İkisi de şikayetçi değilse bu durumdan)

Ancak başkasını rahatsız ettiği noktada, sistemin kullanılması gerekiyor.
Lai : Yanlışın çok Legend.

Birşeyin serbest olması, kısıtlanmaması, o şeyin yapılma oranını yükseltir.

Kısıtlarsanız, %10'u küfür eder, kısıtlamazsanız %90'ı.

Yasaları, kanunları düşünün. Kısıtlayıcı unsurlar olmasaydı, kaosa doğru giderdik.

Aslında bir kısıtlama da yok, yani script olarak "aq" kelimesini kısıtlamıyoruz. İki arkadaş bibirine bunu söyleyebilir belki(İkisi de şikayetçi değilse bu durumdan)

Ancak başkasını rahatsız ettiği noktada, sistemin kullanılması gerekiyor.

Belki de yetişmede hata vardır, kaynakta ? Sen serbest bıraktın diye kendini küfür etmek zorunda hissediyorsa biri, hile engeli koymadın diye hile açmak zorunda hissediyorsa, düzeltmeyi/değiştirmeyi unuttun diye hatayı sömürmek için zorunlu hissediyorsa, onun şerefinden ahlağından oyunculuğundan şüphe ederim. Bu tür kişileri oyunlarda, kendi sunucularında barındıranları da kınarım.
@Xantier, açık konuşmak gerekiyor. Eğer bu söylediğin insanlar çoğunlukta olsaydı, Nebula bir TEOT programıyla altüst olmazdı. İnsanlarımız haksız kazancı çok sever, hatta bayılırlar. Zaten bunun önüne geçmek için yapıyoruz bir çok işi. Kısaca;

Özgürlüğün sınırı başka insanların özgürlüğüdür. Bu nedenle, ben iyilikle çözülebileceğini, daha doğrusu bir insanın ahlak değerlerini, blue çağına geldikten sonra değiştirilebileceğine inanmıyorum.

Konudan da fazla sapmamak gerekir, istersen ö.m. ile devam edebiliriz.
Ama ben de bunu diyorum. Bu tür şerefsizleri sunucuda oyuncu sayısı yüksek olsun diye barındırmak da bir hata.
Zaten barındırmıyoruz :D (Şahsım ve sunucum adına)
Valla bana kalırsa küfüre engel koymak saçmalık gibi geliyor çünkü koyamazsın uğraştığın zamana yazık ha slothere iyi bişi yapmış dedektör çakmış orası güzel ama xantier 'in dediği gibi çekirdeğe bakmak lasm özelliği ne direk ram'e bakıp aldanmamak lazım :)
Novice
12.5
Legend : Bu sistemde ne yapabilirsin ki insanın içinde olmalı Mortal onun özgürlük olmadığını senden iyi bildiğime eminim fakat bi insanın içinde yoksa o ahlak eğer alamamışsa ailesinden (kimileriniz ne alaka diyebilirsiniz öğrenince anlarsınız) o insan her zaman küfür eder..

Örnek verecek olursak
Bir oyuncu da ahlak kalmamış ise banlanan hesap üzerine yeni bir hesap daha açar yine küfür eder

Bence günümüzde bununla uğraşmak yerine daha değişik şeyler denenmeli Küfüre engel olmak imkansız denecek derecede

Slothere senin sistemine sözüm yok ellerine sağlık çok güzel olmuş fakat gereksiz olduğunu düşünüyorum...

Emeğine sağlık.

Benden iyi bilebilirsin belki ama bu düşünce tarzı hiçte doğru bir şey olmadığına inanıyorum.Önüne geçilemeyen veya sınır koyulamayan bir şeyi serbest bırakmak bana çok saçma geliyor.

55r iken sadece speechlerle kontrol edilmeye çalışıyordu
56b de mysql ile kolaylaştıran detaylı scriptler yazıldı

Belki ilerde tamamen kurtulmanın yolu bulunacak sonuçta insanlar her şeye bir çözüm bulmaya çalışıyor.Bu zaman gerektirebilir ama sonuçta bugün uçak, helikopter, denizaltı filan var.500 yıl öncesine bakarsan bunlar çok uçuk düşüncelerdi.Bugün ise normal karşılanıyor.

Bu arada blodlanan yerde şunu mu demek istiyorsun.Ahlak dersleri vereceğiz veya çocukluktan mı yetiştireceğiz kişileri ?
Eline sağlık.
bence çok efsane bir script olmuş :D dahada geliştirilip farklı şeylerde de kullanılmsı için kaynak olarakta kullanılır bu harika bişey eline saglık slothere
Mortal :
Legend : Bu sistemde ne yapabilirsin ki insanın içinde olmalı Mortal onun özgürlük olmadığını senden iyi bildiğime eminim fakat bi insanın içinde yoksa o ahlak eğer alamamışsa ailesinden (kimileriniz ne alaka diyebilirsiniz öğrenince anlarsınız) o insan her zaman küfür eder..

Örnek verecek olursak

Emeğine sağlık.

Benden iyi bilebilirsin belki ama bu düşünce tarzı hiçte doğru bir şey olmadığına inanıyorum.Önüne geçilemeyen veya sınır koyulamayan bir şeyi serbest bırakmak bana çok saçma geliyor.

55r iken sadece speechlerle kontrol edilmeye çalışıyordu
56b de mysql ile kolaylaştıran detaylı scriptler yazıldı

Belki ilerde tamamen kurtulmanın yolu bulunacak sonuçta insanlar her şeye bir çözüm bulmaya çalışıyor.Bu zaman gerektirebilir ama sonuçta bugün uçak, helikopter, denizaltı filan var.500 yıl öncesine bakarsan bunlar çok uçuk düşüncelerdi.Bugün ise normal karşılanıyor.

Bu arada blodlanan yerde şunu mu demek istiyorsun.Ahlak dersleri vereceğiz veya çocukluktan mı yetiştireceğiz kişileri ?

Mortal kardeşim, benim demem o ki küfürün önüne geçmek ölümsüzlüğü bulmak gibi birşey :( küfürün önüne geçmenin tek yolu

on=*
return 1

başka seçenek yok bu işte keşke olsa fakat Ahlak dersi vermek bizim haddimize değil biz sadece senin benim gibi insanlar olarak örnek olabiliriz günümüzde artık ne adap kaldı ne ar insan oğlunda bizim bu konuda yapabileceğimiz tek şey çevremizin adabına sahip çıkmak gönül isterdi önüne geçilsin temiz bir dünya olsun ama olmuyor işte :(

benim sisteme bir kastım yok benim SİSTEME kastım var gençlik nereye gidiyor bilmiyorum tahminime göre son nesiliz gibi geliyor bizlerden sonrası hep bozuk çıkıyor diye düşünüyorum beni yanlış anlamayın bu benim düşüncem

Sana ve senin gibilerden Allah razı olsun temiz bir ultima online için çabalıyorsunuz umarım başarırız da hepimiz huzura kavuşuruz

bu arada bana göre dünyanın en büyük keşfi ATEŞ :)
Novice
12.5
Doğru söylüyorsun yeni nesil belki de saygı ve sevgiden uzak bir kültürde yaşıyorlar ama bir şekilde yapılan yanlışlıkları durdurmak veya yavaşlatmak gerekir.Serbest bırakmak onların önünü açacağını ve kolaylaştıracağını düşünüyorum.Bunu sadece küfür ile bağdaştırmakta biraz yanlış olur gibi geliyor daha geniş düşünmek lazım.Sonuçta kendi düşüncen saygı duyarım fakat sanırım farklı düşünüyoruz yine de seviyeni bozmadığın için teşekkür ederim.

Bu arada konuyu değiştirerek scripte biraz yazık oluyor ama hit olarak gündemde durmasıyla belki amacına yardım ediyoruzdur.
Son cümlene çok katılmıyorum desem kızmazsın umarım, biz sistem hakkında konuşuyoruz burda birbirimizle tartışmıyoruz nede olsa yani daha iyisi nasıl olabilir sonucunu cıkartmak gerekir bizim bu konuşmalarımızdan arkadaşımız çok güzel bir şey yapmış web sitesinde göstermek falan gayet mantıklı ama gösterince ne olacak onu algılayamadım :(

gerçekte olsada ortamdan dışlasak o hesap kapanacak başka bi hesapla yine aynıları olacak daha iyi birşey bulmamız gerekli yada oyuncuları tek tek hipnoz edip belleklerinden küfürleri silmek gerekli :)

Bizim işimiz oyunculardan zor diyorum da kisme anlamıyor herkes edit istemek peşinde hiç soran yok bu sistemi kaç günde yazdın yada nasıl yazdın diye :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.