arkadaslar benim size 2 sorum olacak 1.si diyelim ki sphere'da 1 islem yaptirdik sonucu da 0,25 cikti bunu en yakin tam sayiya yuvarlamasini nasil saglayabilirim

2.si de sysmessage icin pk kirmizisi ve masum mavisinin colorlari ne hani su @ isareti ile baslayanlar???

simdiden tesekkurler...
pk@32
mavi@95
Spherede 0,25 1,50 gibi rakamlar yok.

atıyorum 13/3yaptığınız zaman normalde 4.3 gibi bir rakam çıkıyor.Ama spherede direk 4 olur.Yani zaten sphere yuvarlar.Senin bir işlem yapmana gerek yok.
iyi ama yuvarlamiyor :S

mesala (1/2)*485 yapiorum boyle yaptiimda 242,5 cikar normalde ama 242 cikmadigi gibi 0 yapior otomatik :S
1/2ye bölemiyor sanirim
1/3 fln onlarda olmuor :S
Olmaz tabi.

1/3=0 dır.0 ile hangi rakamı çarparsan gene 0 çıkar.Normalde 1/3=0.3 dür ama sphere onu direk 0 yapar.0 ilede çarpma yapıyorsun sonuç gayet normal.
niye 485/2 deilde 1/2 * 485 :)
sorun ordan kaynaklanıyo galiba localated.

1/2 yapcağına normal şekilde bölersen yarısını yuvarlayarak sana verecektir...
Novice
0.1
Michaell : Spherede 0,25 1,50 gibi rakamlar yok.

atıyorum 13/3yaptığınız zaman normalde 4.3 gibi bir rakam çıkıyor.Ama spherede direk 4 olur.Yani zaten sphere yuvarlar.Senin bir işlem yapmana gerek yok.

floatvar ?
@XoXo
Ondan bahsetmiyorum.Yukarıdaki arkadaş küsüratlı rakamları nasıl normale çevirebilirim diye sormuş.Ben de spherede zaten buna gerek olmadığını spherenin direk düz rakamı vereceğini söyledim.Küsüratlı yapmak isteseydi floatval kullanması lazımdı.

Bu konu Michaell tarafından düzenlendi(2009-04-20 20:19, 15 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.