Merhabalar Arkadaşlar Bayadır Uo İle Uğraşmıyorum Beni Matrax Diye Tanırsınız 2 Senedir uo ile ilgilenmiyorum.
Ve Geçen Stajda Arabayı Tamir Ederken Bir Anda Aklıma Bir Fikir Geldi ve Bu Fikri Yazdıktan Sonra Sizler İçin Yazıp Paylaşıcam Eski Günlerin Hatrına Ama Paslanmışım ve Bayada Yenilik Geldi, Takip Ediordum Ama öğrenme şansım olmadı..

Bazı Arkadaşlarda Oldukca İlerlemiş Benim Zamanında Az Elemanlar Vardık.. :D neyse lafı uzatmaya gerek yok..

Sizden İstediğim Dökümanlara Baktım [ For ve Local ] Bunları Ogrenmem Lazım Baktım ama tam detaylı bilgi yok varda normal sistemlerde kullanılcak kucuk basit seyler benımde kafa illaha birisi ornek yapıcan ondan sonra cayır cayır yazarım ama bir tane guzel birisi acıklaması ornek vermesi lazım....

dialogda for ve local iyi işe yarıyor ve dialogda guzelce anlatan hiç yok....

şimdi mesela soyle bir sey nasıl yapabiliriz....

ornek haber sistemi ......

ekle die button olucak ekran gelıcek oraya yazıcaksın diger menude en ustte eklıcek her ekleye bastıgında oyle sıra sıra eklıcek yanı

ekledıkce +1 dtext ve +1 button eklıcek ve diyelimki 20tane oldumu diger sayfaya eklıcek alttada ileri diye yer cıkıcak
yani fazladan 100 tane text 100 tane button deilde ekledikce olucak...

biraz karısık anlattım ama neyse anlayan olabilir sanırım.....

bu verdıgım bir ornek bu olayı gorursem yanı mantıgını cozerım ben boyle birşey lazım bana veya detaylı dialogda for , local ve diger yeni seyleri ornek vererek acıklarsanız sevınırım....

herkeze tesekurler..
local temel olarak tag ile aynı sadece local kalıcı değil. yani şöle diyim kullandıktan sonra işiniz bitince kendini siler.

for döngüsü için ise sitede güzel bir döküman var ayrıca scriptlerdeki kullanımından rahatça anlayabilirsin.
FOR 0 <eval (<account.chars>)-1>
dtext 180 <eval (<dlocal._for>*20)+150> 0456 <account.char.<dlocal._for>.name>
IF (<account.char.<dlocal._for>.uid> != <src.uid>)
button 155 <eval (<dlocal._for>*20)+150> 2714 2715 1 0 <eval (<dlocal._for>)+1>
ENDIF
ENDFOR

[dialog d_charsecim button]
on= 1 5
src.ctag.atilacak <account.char.<eval (<dargn>)-1>.uid>
src.sdialog d_itemsecim
sys_normal <account.char.<eval (<dargn>)-1>.name> isimli karaktere aktarilacak itemi secin?

///////

hocam mesela bu bir ornek burda ne ney ne gorevi gorur boyle dıorum ben normal anlatılanlar basit ornek verilmeden verilmiş..eğer bilen varsa 10 20 dk ayırırsa burda bircok arkadaşda emınım bunları ogrenmek istiordum onlarda yararlanır...¿

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.