Merhabalar,

arkadaşlar bir arkadaşımın sunucusuna el atıyorumda baltalar tek vuruşta her npc'i , player'i öldürüyor. bu sorunun "lumberjack" skillden kaynaklandıgını buldum fakat neden oluyor ne için yapıyor anlamıyorum, "lubmerjack 0" ken öldürmüyor "100" ken tek vuruşta öldürüyor??

biraz araştırmama rağmen büyük bir bug oldugu sonucuna vardım eğer çözersem problemi buraya yazacagım fikri olanlar yazarsa sevinirim.
Expert
34.0001
Kullandığı pack ile alakalıdır, eğer orjinal sphere scriptleri ise @hit triggerındaki değişkenlerle oynayarak bir kaç satırda düzeltilebilir.
2008 pack sanırım düzeltilebildigini bende biliyorum fakat bu bug neden oluşuyor onu soruyorum :)
Expert
34.0001
Pack in içinde kullanılan scriptlerin hatalı olmasından oluşuyor.
ya sorun baltalarda yada lumberjack de sen lumberjack de diyorsun o zaman ona göre demageleri ayarlayabilirsin veya ondan başka bir lumberjack bonusu olabilir sadece baltalarda dedin ama bardich halbert da filanda olabilir dikkat et
aynı sorun benim eski serverımda vardı baltaları kaldırarak halletmiştim hahah :D
Hayır, sorun skillden kaynaklanıyor baktım.
balta damage'lerini kontrol ettinmi peki
Damagelerle alakası yok.
baltayı elne aldığında bonus eventi alıyodur bu bonus eventini bul kontrol et.

baltayı eline al .show events de orda lumberjackle ilgili bir bonus olması gerek
Hayır , bonus felan yok bu bir bug.
sphere ayarlarındaki (sphere.ini) bu flagsi kapatmalısın.
// COMBAT_OSIDAMAGEMOD             00080 // modify weapon damage OSI-style (taking anatomy, tactics, lumberjacking into account)

detaylı bilgiyi revizyon takibi ile bulabilirsin.

buyrunz:::

05-10-2006, Nazghul
        - Added: INI flag OF_OSIDamageMod (0x04)
        Modifying weapon damage OSI style, according to this formulas (originally provided by ClouD_Br):
        Tactics Damage Bonus% = Tactics � 1.6 (Add 6.25% if Tactics >= 100)
        Anatomy Damage Bonus% = (Anatomy � 2) + 5
        Lumberjack Damage Bonus% = Lumberjack � 2 (Add 10% if Lumberjacking >= 100)
        Strength Damage Bonus% = Strength * 0.3 (Add 5% if Strength >= 100)
        Final Damage Bonus% = Tactics Bonus + Anatomy Bonus + Lumber Bonus + Strangth Bonus + Damage Increase Items*
        Final Damage = Base Damage + (Base Damage * Final Damage Bonus%)
        * Damage Increase is capped at 100%.

bug var bug var deme öyle.
@afronola

orasını ben bakmıştım ama test ettim işe yaramadı sanırsam.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.