Novice
11.9
Selamlar,

Ben Clientleginer kullanmıyorum. Fix eventinde logout triggerında argn1 kullanarak oyuncuları düşürüyorum. Sunucuda logout olduktan sonra oyuncu ölürse, veya biryerden biryere çekilir, teleport olursa oyundan hemen çıkmakta. Benim isteğim ne olursa olsun belirlediğim sürede oyundan düşmesidir. Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler.
teleport işini logout altına f_fizzle ekleyerek kapatsanız ?
Novice
11.9
Oyuncunun kullandığı teleporttan bahsetmiyorum. Scriptsel olarak, örneğin bir yarışmada oyundan düşmüşse 20 saniye sonra yarışmadan atar, eğerki login olmamışsa, ve bunu item ile yaptırıyorum. Ama oyuncu oyunda değilken ölürse sistem bi alana yolluyor ve yolladığı için oyuncu oyundan hemen çıkıyor.
sunucunuzda oynuyorum ve birkaç hafta önce relpor logout olayının gözden kaçtığını gördüğüm için o yorumu attın pek fazla anlamam bu işlerden ama logout altında fix eventini sildirmeseniz bişeyler olabilir mi acaba
Novice
12.5
@logout altında timerf ile oyundan düşürürsen sanırım istediğin olur Günercim =)
Novice
11.9
Timerf 30, src.disconnect yaptık diyelim. 30 saniye sonra oyundan düşürür. Ama Ben zaten istediğim sürede oyundan düşürebiliyorum. Benim sorunum, öldüğünde veya teleport olduğunda oyundan hemen çıkması. Bizim oyundan çıkışını engellememiz lazım :)
Novice
12.5
@death
if (<src.findid.i_dusurucu_item>)
local.timer <uid.<src.findid.i_dusurucu.uid>.timer>
timerf <dlocal.timer>,f_dusurmefunctionu
endif

Loginde büyük ihtimal timerf sıfırlanır ancak @login altına timerf -1 ile durdurabilirsin.

Öldüğünde çalışması için bu kullanılabilir.

teleportu nasıl kontrol edebilir bilemedim.
EnvironChange kullanabilir aslında

@login
var.<src.uid>

@logout
var.<src.uid> <src.p>

@EnvironChange
if (<var.<src.uid>>)
if !(<var.<src.uid>> == <src.p>)
local.timer <uid.<src.findid.i_dusurucu.uid>.timer>
timerf <dlocal.timer>,f_dusurmefunctionu
endif
endif
on_logout.scp

// @24.04.2012 <?> Macfusion
version 0.56b

//SRC, UID		The player who logged out.
//ARGN1				The length of time that the character will linger in the world, in tenths of a second.
//ARGN2				If non-zero, the character will instantly log out.

[EVENTS e_logout]
ON=@LogOut
//serv.log Src: (<src>), Argn1: (<argn1>), Argn2: (<argn2>)

if (<src.flags>&statf_dead)
	argn1 5.0
elseif (<src.region.flags>&region_flag_guarded)
	argn1 1.0
else
	argn1 60.0
endif

[EOF]
Novice
11.9
Sorunumu tam olarak anyalamamışsınız, veya ben herkesin anlayabileceği şekilde anlatamadım bilmiyorum, Mortal'ın verdiği kod ile sorunumu çözdüm, teşekkür ederim yardımlarınız için.
Hallolduysa problem yok tabiki de. Sanırım ben anlamamış olabilirim ama her ne olursa olsun belirlediğim sürede çıksın istiyorum demişsin. Burdan anladığım herkesin atıyorum 20.0 saniyede oyundan düşmesi.

ON=@LogOut
argn1 20.0

Bu çözmüyorsa, gerçekten sorunu anlamamışım. Nikotin fazlalığından herhalde :utangac1

edit: sorunu anladım sanırım.

argn1, teleport alt+f4 olayında işlemiyor sanırım. ama ben bunu denediğimde düzgünce çalışıyordu. tüm bu oyundan hızlı kopma olaylarını test etmiştim. Kaldı ki mortalın verdiği kodda ekstra bir iş yapmıyor. Herşey logout tan sonra tetikleniyor zaten. Bu da o da...

edit2: mortalın verdiği koddaki environchange işlem yapıyormş onuda görmedim:D noluyor lan bana :/ ama şöyle bi şey olabilir. environchange etrafında bi olay gerçekleşince olacağı için stabil olmayabilir. yani bu olay gerçekleşmezse bu trigger tetiklenmez.. amma b.k attım mortalımın koduna. yatacak yerim yok benm :d ah nikotin ahhh
söz mecliseten dışarı. sçs mrtl <3

Bu konu caos tarafından düzenlendi(2012-08-16 02:38, 11 yıl önce)
Novice
12.5
@caos
Hocam ilk verdiğim script @death triggeri ile aktif oluyor.Ölürken problem yaşanıyormuş
@environchange çok sağlıklı olmadığını biliyorum kısa yoldan en yakın çözüm gibi geldi.Aklıma başka bir şey gelmedi maalesef =)

Zaten Rowall bir etkinlik sistemi için kullanıyormuş @death triggerinin hatırlatıcı mantık olayı çözdüğü için @environchange olayına gerek kalmamış.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.