Arkadaslar Ben Düsüm Serverda Staff&裟lar Arasından Plevel Ayrımı Olsun İstemiyorum Herkes Server&裟a Veriği Emege Göre Plevel Alsın Sistemi Kısaca Anlatayım Scripter Üstatlarımız Bir Göz Atsınlar Bakalım Yapılabilirmi :)

Sistem >>

Stafflarımız Page Baktıktan Sonra .gidiyorum komutu ile page baktıgı playerın üzerine tıklıyacak ve bu player&裟a bir ekran gelicek Sizinle İlgilenen Staff xxx Yeterlimi ? player ya evet yada hayır diyecek eger evet derse staff arkasımız page point alıcak her evet icin 1 point alıcak ve ownerlar .pointbak gibi bir komutla staffları denetliyecekler.

Not : Yabancı Bir Serverda Staff İken Görmüstüm Page Baktıgımda New Point : xxx gibi mesajlar geliyordu sistem oradan aklıma geldi.

Bu konu Khamoon tarafından düzenlendi(2007-12-29 22:20, 16 yıl önce)
Evet çok güzel olur aslında.
Novice
-14.8
Fredy : Evet çok güzel olur aslında.

Adam Yardım İstiyor Sen Post Atıon eheh

Yardım:Taglarla Olacak + Event Verceksin Galiba
Dokumanları Bir ARaştır Oradan Kopyala Yapıştır Yap BElki İstediğini Bulursun :p
@DisqusteD

Yardım mı?öneri mi dikkatli okur musun adamın yazdıklarını?
Novice
-14.8
Fredy : @DisqusteD

Yardım mı?öneri mi dikkatli okur musun adamın yazdıklarını?

Script İstemek Ne Demek (İstemek) Yardım İstemek oke ?

Ama BEn Çok İyi Scripting Bİlmediğim İçin Öneri Verdim.

Konuyu Uzatmana Gerek Yok Yani.
neyse arkadaslar biraz kafa yordum bu sistemde cok fazla şaşırtmaca olur cünkü stafflar player arkına 2 de bir page attırıp plevel alırlar yatar :D
her player 1 kere werebilsin bi staffa
Expert
34.0001
bi Türk serverındada vardı. her verilen puanı kimin verdiğini kime verdiğini loglara yazdırırsanız inceler öyle plevel verirsiniz.
Silindi
Expert
34.0001
Mysql destekli çok başarılı bir sistem olur.Mysqlsiz olursa gereksiz olucağını düşünüyorum.Boşyere var,tag dolacak.
Peki sizce şoyle birşey olamazmı ?

Staff gelir playerın derdiyle uğraşır ve onun problemini çözer.Bazı akıllı oyuncular sırf gıcıklık olsun diye hayır yanıtını işaretler.Bence buda yargısız infaz olur
Silindi
Members
1
Bence bu kadar makina bağımlısı olmak yanlış.Neden herşeyi sphereye yaptırmak zorundasınız ki ?

Örneğin en sinir olduğum şeylerden birisi otomatik etkinliktir.Neden herşeyi otomatik yapmak istiyoruz ? Bu tembelliğin sebebi nedir ? Bu söylediklerimin bu page sistemiyle alakası yok.
Şimdi önce sistem nasıl olabilir onu anltayım. Eğer r402 kullanılacaksa. Sadece tek bir gump ve 2 adet tag ile bu sistem yapılabilir. Yapacagınız gump script içinde yer alan .pg g komutunda karşınıza çıkan uyarıdaki "XX adlı staff şuanda ilgilenmektedir" kodunu kopyalayıp gump ı bu kodla bağlantısının yapıldıktan sonra. Onbutton komutunun altında var.uid.tag.puan +1 to +5 yapılabilir. r402 de taglar silinmedigi için problem olmaz.

56B de mysql kullanılan page sistemlerindede aynı sistem aynı şekilde yapılabilir. Hatta dilek öneri kutusu gibi bişeyde eklenebilir ancak bu bence gereksizdir. Sistem aynı şekilde yapılabilecegi gibi direk ctag üzerine yazıldıktan sonra ilk save de yada staff ın logout oldugunda ctagların mysql leye yazılması ilede veyahut staff ın @environchange triggeri altındada yapılabilir. :) (en son söledigim pis kastırır) çeşitli kombinezon(haşmet babaoğlu :)) yapılabilir

Makinaya bağlı kalınma konusunda şjunu sölemeliyim ben olsam :D mysql li severdim bunu. Hatta TOP Staff yapardım. Sitedede yayınlardım. Ahhh Ahh bizim neviex kapatmayaydık. Playerlar biz orjinal istioz demeseydi. Biz bütün pageleri siteye koyucaktık. Bunlar olabilen şeyler. Sitede tüm pageleri saat tarih olarak listelenebilir. Daha sonra staff eğer o page e cevap atmışsa onlarda gösterilebilir. Kombinezonlar size kalıyor :D dantelli yada dantelsiz.
Michaell : Bence bu kadar makina bağımlısı olmak yanlış.Neden herşeyi sphereye yaptırmak zorundasınız ki ?

Örneğin en sinir olduğum şeylerden birisi otomatik etkinliktir.Neden herşeyi otomatik yapmak istiyoruz ? Bu tembelliğin sebebi nedir ? Bu söylediklerimin bu page sistemiyle alakası yok.

Bu laf banami xD gecenlerde ben bitirmistim otomatik etkinligi..
Ben en son scripter olduğum serverda öyle bişey denicektim buxiun muydu birisi bana diyordu ona göre plevel verelim diye. Bu seferde staff arkadaşlar bi yolunu bulup bu tagları siler eder diye nolur nolmaz yapmamıştım. Aslında commands yerinden kaldırılır ama güvenilmiyo staff bu yetkisi var yani : ) Böyle bir taglı bişey yapıcaksanız her staff için bir stone yapın uidlerini kaydedin her page bakıldığında kiminse o uide tag yollansın ayrıca bu itemlerde ownerin bankasında dursun : )
Xantier : Ben en son scripter olduğum serverda öyle bişey denicektim buxiun muydu birisi bana diyordu ona göre plevel verelim diye. Bu seferde staff arkadaşlar bi yolunu bulup bu tagları siler eder diye nolur nolmaz yapmamıştım. Aslında commands yerinden kaldırılır ama güvenilmiyo staff bu yetkisi var yani : ) Böyle bir taglı bişey yapıcaksanız her staff için bir stone yapın uidlerini kaydedin her page bakıldığında kiminse o uide tag yollansın ayrıca bu itemlerde ownerin bankasında dursun : )

İşte açıklarınıda kendisi düşünmeli :D bu yüzden en sağlıklısı sql ye direk yazdırtmak

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.