Arkadaşlar bu ph ayarlama konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim. İşte şu skillde şu kadar, şu skillde şu kadar olsun ayarlamalarını nasıl ayarlıyoruz? Sonuçta % lik bir kod yazmıyoruz.

Örneğin swordsmanships' i ele alalım.

[Skill 40]
DEFNAME=Skill_Swordsmanship
KEY=Swordsmanship
TITLE=Swords%s
PROMPT_MSG=
STAT_STR=100
STAT_INT=0
STAT_DEX=100
BONUS_STR=50
BONUS_DEX=50
BONUS_INT=0
BONUS_STATS=80
ADV_RATE=2.0,50.0,50.0

Burdaki adv_rate' deki kodların açılmı nedir? PH konusunda herhangi bir döküman var mı çünkü ben bulamadım da.
sphere_skillsin en üst tarafında adv_rate ayarları yazar oraya

800.0,800.0,800.0 yazarsan %100 olur
Peki hocam teşekkürler %50 yapmam için de 400.0.. mı yazmam gerekecek?
800.0 diye devam etmek arttırır. PH sistemi karmaşık biraz. O senin dediğin toplam deneme sayısı 800.0 skill ediyosa 0.1 gelsin demektir.

Şimdi şöyle
adv_rate=100.0,200.0,300.0

Skill 0-50 arası 100.0 skill denemesinde bir , 50-70(yada 80) arası 200.0 denemede bir , kalanı ise 300.0 denemede bir gelmesi demektir. Bu skill denemesi tabikide bin ikibin yada üçbin değildir. Mesela bu skill denemesini puan olarak düşünün ve atıyorum swordsmanship kasıcaz , mesela bi iskelete vurmak daha az , bi balrona vurmak daha çok skill deneme puanı verir. Kısaca skill sizi ne kadar zorlarsa o kadar denenmiş puan kazanırsınız..
Yani normal iskeletler vb. şeyler için konuşuyorum adv_rate ne olabilir hane gm ampul oldurmak istemiyorum da açıkçası. PH dengesi kurmaya çalışıyorum olmuyor xantier msnden yardım edebilirsen ne güzel olur aslında (:
bi adam iskelete vurarak en fazla ne kadar zorlanır ? skill seviyesi - skeletonun skill seviyesine bağlı olarak. orasına ben karışamam yani

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.