arkadaşlar 56b kullanıyorum konsoldan player karakter yaratıyorum oyuna girdiğinde adının yanında [guest] yazıyor konsola tekrardan account xxx plevel 1 yazıyorum r r save yapıyorum [guest] yazısı gidiyor oyundan çıkıp girdiğim zaman yada spherei kapatıp tekrar açınca oyuna girdiğimde yeniden [guest] yazısı çıkıyor bu sorunumu nasıl düzeltebilirim acaba ? yokmu duzeltecek birisi ???
plevelini 1 yaptıktan sonra save alıyormusun?
evt alıyorum
Novice
-14.8
on=@login

if(0<account.plevel> < 1)
src.account.plevel 1
endif
bu scripti nereye ekleyeceğim hangi scpye? verdiğiniz kodu..
spheretables.scp yada sphereskills.scp hangısıydı unttum en alt kısmına
Bloodgodtr : spheretables.scp yada sphereskills.scp hangısıydı unttum en alt kısmına

SphereSkills.Scp'nin En Alt Kismina
Ekliceksin...

ON=@LOGOUT
if (0<account.plevel> >> 1) // Gmler Icin
src.invis 1
src.go 5140,1761,1
return 1
endif
if (0<account.plevel> == 1)  // Player Icin
return 1
endif
dediğinizi yaptım yani sphere_skills.scp en alt kısmına koyudm ancak olmadı??
Sphere.ini'ye gir.

//EventsPlayer= yazısını arat sonra oraya kendin bi event yaz EventsPlayer=e_player_login gibi ve başındaki // kaldır. Daha sonra herhangi bir scp belgesine yeni bir event oluştur

[EVENTS e_player_login]
ON=@LOGIN
if(0<account.plevel> < 1)
src.account.plevel 1
endif 

ekle sorun çözülür. Ayrıca sphere.ini deki EventsPlayerin anlamı giren oyuncuya otomatik event verir
Sphere.inide EventsPlayer die bir bölüm yok kardeşim
56B nin son sürümünü indir.
Sorununu script koyarak kaldırmak istemiyorsan sana sebebine dair bir ipucu vereyim. Büyük ihtimalle başka servere ait bir script pack kullanıyorsun f_player_login'de account.plevel i etkiliyen bir satır vardır ve bu satır yüzünden oyuna başlıyan skillclass 0 karakterlerin plevelleri düşüyordur. Kontrol et :)
AccApp == 2 yap sphere.ini den.
gider tarihieser nebula scriptini kullanırsan öyle olur
on=@login
if (<account.plevel> < 2)
account.plevel 1
serv.account.update
endif

ama bu komutu account plevellerini 0 yapan komutu bulduktan sonra kullan yada o komutu direk sil bunu kullanmayada gerek kalmaz.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.