Arkadaşlar şuan sphere pokemon yani pkvspk (pokemon versus pokemon) serveri üstünde çalışıyorum 1 kaç sorum olacak

1- Pokemona level sistemini uyguladığımda exp gelmiyor falkat ben kendim yaptığımda geliyor... (şuan evde diilim scriptsi yazamayacam mlsf)
2- <src.findid.i_pokeball.amount> yaptığımda sadece çantadakileri hesaplıyor bankadakileri nasıl yapacam <src.bankbalance.i_pokeball.amount> olmuyor???
3- skill_baller yani poketop yapıcı skilinde

ITEMMAKE
src.makeitem=i_pokeball
src.tag.baller=i_pokeball
return 1

dediğimde itemi yaratmıyor... bu nedenle tekrar butonunda butonlarda yaptığım ihtiyaç ayarlarınıda yapmak zorunda kalıyorum...

yani bu olsa tekrar butonu

src.makeitem=src.tag.baller

olacağı yerde

if (<src.tinkering> < 75) ...
src.smx xxx.
else
src.consume i_pokeball
src.newitem i_pokeball
src.act.bounce
return 1
endif

bu kolay gözüküyor ama 15-20 tane ayar olunca

if (<src.tag.baller> == i_pokeball) || (<src.tinkering> 75)
src.consume
src.newitem
src.act.bounce...

gidiyor

ki her tag içinde ayarlamak gerekiyor buda uzun sürüyornasıl halledebilirim bu sorunu ???
i_pokeball

bunun itemdefinde recourcesleri ayarladığından eminmisin?

edit: resources

Bu konu G-String tarafından düzenlendi(2009-04-30 19:31, 15 yıl önce)
evet ayarlı o mesela baller robenin resources=1 i_kristal

bir ayar daha vardı aklımda diil yazılışı şuan ordada talioring 70.0, tinkering 65.0, t_baller die ayarladım ve sphere_triggersdeydi sanırım oradada t_baller i tanıttım yani aynı scriptse sadece makeitem=i_sewing_kit yaptığımda yaratıyor yani tag veya scriptste sorun yokta item konusunda şüpeliyim bir şekilde ben scriptsi atacam buraya 1 kaç güne kadar inş. o zaman daha anlaşılır olabilir... :(

baller skill scripts şöyle...
if (<src.tinkering> < 65.0) || (<src.tailoring> < 70.0) || !(<src.restest i_kristal>)
src.sysmessage xxx
return 1
else
SRC.BALLERMAKE
SRC.MAKEITEM=i_robe_baller
SRC.TAG.BALLER=i_robe_baller
endif

src.baller make bir function orda sesler ve yapacağı anim dediğimiz efekler ayarlı efeklere kadar herşey normal ama iş üretime gelince ... :( olmuyor.... :S neler yapabilirim die düşünüyorum 1 hafta daha bekleyecem eğer çözüm olmazsa item üretimini function olarak yapacam src.makeitem gibi yapacağıma f_make_pokeball gibi yapacam src.consumeleri falan tanıtacam son çare... :S Demokraside çareler tükenmezde bunu halletmem gerek :S

Hadi beyler yardim eden yokmu lazim cunku???

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.