Player karaktere .xgo safe alan yapıyorum ama safe eventini vermiyor.

[regiontype r_events_berke]
on=@Enter
if (<src.account.plevel> > 1)
src.events -e_safe
else
src.events +e_safe
endif

on=@Exit
src.events -e_safe

[AREA Safe Alan]
EVENTS=r_events_berke
NAME=Safe Alan
flags=region_antimagic_all | region_flag_safe | region_flag_no_pvp | region_antimagic_recall_out | region_flag_nobuilding
RECT=973,3843,1119,3924
P=1056,3888
Konu yardım alanına taşınmıştır.
Eventten önce @enter in çalışıp çalışmadığını bi dene bence. Deneme yanılma yoluyla çöz böyle problemleri.

On=@Enter
src.sysmessage asd

Bi bak bakalım asd yazısını alacakmısın.

Almazsan, owner karakterinle .show region events gibi bir komut olması lazımdı tam hatırlamıyorum regionda bulunan eventleri listeler. r_events_berke orada gözükecek mi bir bak. Gözükmüyosa Area kısmında bir hata vardır orayı biraz daha kurcala sphereyi yeniden başlatmayı unutma.

Asd yazısını alırsan if kısmında bir sıkıntı olabilir. Plevel kontrolü yapmadan eventi vermeyi dene.

on=@Enter
src.events +e_berke

On=@Exit
src.events -e_berke

.show events ile eventi almışmısın bak. Aldıysan plevel sorgulamasını event altında denersin. If sorgulamanda bir sorun yok ama ondan dolayı da eventi alamıyor olabilirsin.
Bu şekilde yaptım herhangi bir mesajda vermiyor.
on=@Enter
src.hata deneme text 
on=@Exit
src.events -e_safe

Sphereye r r çekince şu hatayı aldım

ERROR:(sphere_map0.scp,21)Conflicting region!
ERROR:(sphere_map0.scp,21)Linking sector #1716 for map 0 for region Zar Alan failed (fatal for this region).
ERROR:(sphere_map0.scp,3707)Conflicting region!
ERROR:(sphere_map0.scp,3707)Linking sector #3964 for map 0 for region Trinsic's Order of Engineers failed (fatal for this region).
Done loading scripts.
Map ayarlarında r r çekme. Direk yeniden başlat. Ayrıca area için girdiğin kordinatlarda falan bir hata var sanırım. Area kısmı yanlış. Veya başka bir map falan kullanıyorsan sphere.iniden map ayarlarına bir göz at.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.