Arkadaşlar Merhaba,

belirli koordinatlar arasına giren bir playeri otomatik olarak nasıl invul yapabilirim ?

birde o koordinatlar arasında belirli büyüleri atılmasını yasaklamayı nasıl sağlayabilirim?
baktım kimse yardım etmiyo ediyim dedim
şimdi ilk önce sana bir event lazım invul olayı için kısa yoldan yazıyorum
[events e_invul]
on=@login
src.invul
on=@logout
src.invul
bu invul eventsi bunun sayesinde adam invul olcak herhangi bir script içine at bunu
şimdi gelelim region olayına önce verceiğim kodu scripts klasoru içindeki sphere_region belgesi içine atıcaksın bunun sayesinde o alana geldiğinde invul olucak
[REGIONTYPE r_invul
on=@enter
src.events +e_invul
on=@exit
src.events -e_invul
buda tamam. şimdi verceiğim kodu scripts klasorunun içindeki maps klasorune giriceksin ordaki sphere_map0 içine atıccaksın böylece olayı bitirmiş olcaz

[AREADEF a_invul]
EVENTS=r_default,r_default_rock,r_default_water,r_default_tree,r_default_grass,r_pazarsafe,r_invul
NAME=İnvul Alan
P=2057,1956
RECT=1996,1916,2148,2043
FLAGS=region_antimagic_all|region_antimagic_recall_in|region_antimagic_recall_out|region_flag_no_pvp|region_flag_nobuilding

yukarda verdiğim area ile başlıycan scriptte P yeri alanın tam ortasının kordinatı yani .go invul alan dediğinde gidilcek yer onu kendine göre ayarla onun altına rect yazan yer biraz karışık burda ilk 2 sayı sol üst köşenin kordinatları sonraki 2 sayı sağ alt köşenin korinatları bi kare düşün sol üst ilk 2 sayı sağ altson 2 sayı .

inşallah anlamışsındır.
Yardımların için çok teşekkür ederim. Anladım :)
Benim demek isdedigim;
1. Staff bu bolgeye girerse invulunu alacaktir.
2. Invulu aktif olan bu alana girince invulu deaktif olacaktir.
3. Evente gerek yok + bu sistem sadece login logout ta isler, regiona scriptinde enter ve exit ekle daha mantikli olur.

Bu konu Axons tarafından düzenlendi(2012-03-02 16:26, 12 yıl önce)
Ya arkadaşlar alakasız olacak ama. Kafe için server açtık, fakat serverda kimsenin canı gitmiyor. Bir de npclerin dialoglarını nasıl dclick ile açıyoruz ?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.