arkadaşlar 56b demi yoksa bendemi sorun war anlamıorum bi çalışlan scp 10 dk sonra kendi kendine bozuluor.... şimdide .res de sorun war öldükten sonra .res yazıorum reslenip safeye atıor ama mapteki herşey silinior 0 map haline gelior ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz lkütfen...
Owner_Jin : herşey silinior 0 map haline gelior

Naıl yani ? :con:huh
şimdi safeye koyduum taşlar moonstone falan filan hepsi silinior multi clientle owner charla geliorum player char owneri owner playeri görmüor karmaşıklık oluor bi ilgnç bu 56b :D
Novice
-14.8
Scripti bir koysa çok güzel olacak.
[plevel 01]
res

[function res]

if (<flags>&statf_dead)
dialog d_res
else
src.sysmessage @0484,,1 Olmaz Canlisin sen..
endif

[dialog d_res]
0,0

page 0
resizepic 0 2 5054 250 100

text 65 46 20 0

button 22 46 4005 4006 1 0 1

[dialog d_res text]
Reslenmek Istiyorum

[dialog d_res button]
ONBUTTON=1
if (<flags>&statf_dead)
src.go 4310,1009
src.resurrect
ENDIF

şu scpde tek hata yok...
ana diğer mape atıyo olabilir yani paralel evrenler falan gibi düşün aynı kordinatda başka bi evrende oluyo olabilir:D
Olmaz o..Diğer map e atsa alanlar farklı bölgeler farklı....Ben gitmeyi denedim diğer map a bir türlü gidemedim...Keşke beni de atsa böle bir...
1.si .static ile eklediğine eminmisin yada .xattr 010 yaptığına ? 2.si player owneri owner playeri görmüyorsa bu işte bir terslik vardır...En azından hadi owner invis diyelim player invis olamıyacağına göre veya olsa bile owner onu göreceğine göre ya farklı serverlara giriyorsun yada farklı serverlara giriyorsun =)
ya ciddiyim banada olmuştu go britain diyodum boş bi alana gidiyodu taşın adını yazıyodum goname e dolu britaine gidiyodu saçma bişey oluyo arada
Aynı SphereServ.exe içindeki farklı map kordinatlarına gidiyor.Tekrar çıkıp girdiğiniz de yada başka şehire gittiğiniz de düzelir.
Şimdi o bomboş alan dediğin siyah bir yer demi...Britain şehri normalin 20 kare yukarısında dır sphere_map0.mul da o 20 silinmişse britain nin o siyah yerlere atar..Normalde 20 kare yukarıdadır britain...
bendede anı sorun olmuştu şimdi başka bir yer yap reslenmek için yanınada moongate koy düzelir bende düzeldi :D
Aynen +1 savas12
.res de örneğin 5423,324 a gidiyorsa sende 5423,323 yap mesela.
Xandra öyle değil gönderdiği yerde 4310,1009 yazıyor ama Owner_Jin belki .go 4310,1009 değilde .go şehir ismi ile gitti şehrin ismi ile gitti isen bu sorun ile karşılaşırsın ya .res komutundada şehir ismi ile gönder yada .go 4310,1009 yazıp orayada koy hepsini :D bence .resde bunu yap:D
farklı mape weya farklı servere girdii yok charın .admin yasınca player charı görebiliorum yanına git deyince ikisi birbirini görüor ama player char itemstoneleri göremior owner charın görmesine rağmen :D
invis attr sine sahiptir..Scriptini koy buraya...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.