Beyler diorumki spawn yaratcam birisi kod yazior cikior yeniyim bu iste napayim o kodu anlamiyorumki forumda anlatanda yok cok sasirdim valla lutfen yardim edin.
[function spawnekle]
serv.var.spawnid = <args>
serv.newitem i_spawner
src.act.bounce
src.act.dclick

[itemdef i_spawner]
id i_deed
name Spawner

on=@dclick
target @07a1 Spawni ekleyeceginiz yere tiklayiniz...
return 1

on=@targon_char
serv.newitem i_worldgem_bit
new.amount 1
new.more <var.spawnid>
new.morex 1
new.morey 2
new.morez 1
new.attr = 090
new.timer 0
src.sysmessage @0187 1 Adet, <var.spawnid> ID'li, en az : 1 dakika en cok: 2 dakika sureli, 1 kare hareket edebilen spawn yerlestirilmistir...
remove
return 1

on=@targon_item
new.amount 1
new.more <var.spawnid>
new.morex 1
new.morey 2
new.morez 1
new.attr = 090
new.timer 0
src.sysmessage @0187 1 Adet, <var.spawnid> ID'li, en az : 1 dakika en cok: 2 dakika sureli, 1 kare hareket edebilen spawn yerlestirilmistir...
remove
return 1

on=@targon_ground
new.amount 1
new.more <var.spawnid>
new.morex 1
new.morey 2
new.morez 1
new.attr = 090
new.timer 0
remove
return 1

.spawnekle c_man yaz 1 ile 2 dakika arasında man çıkartır senin tıklatığın yere
aha iste ornek o kodu napicam dostum mesajimi bidaha okurmusum !!!!!!
ohoooooooo

Bak Şimdi.Bir tane not defteri açıcan uzantısını .scp olarak değiştirecen.Sonra Burda Yazanları o defterin içine atacan kaydedip çıakcan
daha sonra o not defterini C:/sphere/scripts klasörünün içine atacan.Attıktan sonra Sphere'yi/Yani mavi topu) açıp r r yapacan olacak
sanirim bu arkdas taaaaaaaaaaaaa en basindan basliyor bu olaya Allah kolaylik versin.
ee kim en başından başlamadıki ?? bu arada arkadaşım en başından başlıyorsan git dökümanlara script dersleri war onları bir oku iyice gözden geçir ....
Bak ben sana en kolayını öğretiyim şimdi masaüstüne yada başka biyere not defteri aç o not defterine kodu yapıştır daha sonra dosya bölümünden farklı kaydet de orayı serverının dosyasındaki script bölümünü seç dosya ismine kodun ismini ne koyduysan onun sonuna .scp ekle dosya türünede tüm dosyalar yap tmm de bitti.Şimdi mavi topu (yane serverının konsolunu):D aç ve r enter r enter yap bu kadar kolay gelsin.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.