Merhaba arkadaşlar ben sphere 55i kullanarak ilkkez kendi serverimi kurdum. Baya bi sistem ,item ,binek , event , vb. scriptler ekledim. Ben Axis programını kullanarak binek spawmları felan yapıyordum,kolay birşekilde itemleri çıkarıyordum. Ama yeni eklediğim binek ve itemleri Axise nasıl ekleyebilirim.Axisde bu binekleri goremiyorum.Lutfen acil yardımlarınızı bekliyorum.Yeni bineklere spawm hazırlayacağımda....

2. olarak birde serverime pvp bileti ekledim ben serverimi normalde rpg server olarak kuracaktım sonradan pvp yapmaya karar verdim ama şuan ekli olan skeleton vb. spwamların içinde altın bulunmakta ben bunları yenden uğraşmadan içinden sadece pvp bileti çıkacak şekilde ayarlayabilirmiyim_? (Öldükden sonra otomatik doğuncada sürekli pvp bileti çıkacak şekilde ) Arkadaşlar bu konularda daha çok yeni olduğumdan serverimde daha çok eksiklik var bunları elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum.İnş. serveri açmakta başarılı olurum şimdiden hepinize teşekkürler...

Arkadaşlar bilemediğim konularda bana gerçekten yardımcı olacak varsa bu maili eklesin : [email protected]

Bu konu tugsat tarafından düzenlendi(2008-08-03 00:09, 15 yıl önce)
56b dururken niye 55i ?
skeleton scriptini bul npcrestock yazar oraya hatırladığım kadarıyla item=i_gold,{12 13} şeklinde oluyodu oraya i_gold yerine i_bilet yap yandaki sayılar da amounttur onuda aralığını ayarla 200 ile 300 arasında çıksın de mesela öle olur. axiside uzun süredir kullanmadığım için hatırlayamıyorum onda yardım edemiycem

+++ herkes 56b ye geç diyo bırakın nasıl istiyosa öle yapsın 55i başlasın sonra 56bye eli mahkum geçecek. 55i başlamasının nedenide yüzde 80 forumda server nasıl açarım bölümü sadece 55i yi söylemiş.
Cylunsar : 56b dururken niye 55i ?

Malesef bende istemezddim 55i ile açmayı çoğu itemler @408 çeklinde gozukuyor mesela :S 55i den 56b ye geçme tuturialinide uzunca okudum eksiksiz yaptım ama forumda bir bolumde yazı hatası var sphereye yazacağımız bir kodda o yuzden geçemedim :S
Pvp serveri açmak için daha çok eksiğim var. Mesela char açıldıkdan sonra otomatik skill verme alanına nasıl yollayacak skilleri verdikden sonra otomatik safe alana nasıl yollayacak, bandajın delayını nasıl ayarlayacağım,.. bunun gibi buyuk problemlerim var :S bana gerçekten yardım edebilecek varsa msn adresimi eklesin forumdan konuşmak zor oluyor Msnden daha kolay konuşabiliriz..Şimdiden teşekkürler..
region.type ları region.uid yap scriptlerde, 56b nin içindeki sphere.ini var onun en başında [sphere] ın altına agree=1 yaz free acc almayı aç normal gir bi kaç ayar daha vardı scriptlerde ama okuduğun yerde ki yazım hatasını koy söyliyelim
1) Serverınızı çalıştırın
2) konsolda &񗝌d a&񗝍 yazın (&񗝌&񗝍 dikkate almayın)
3) Sphere klasörünüzün içinde "map_all.scp" dosyası bulunacaktır.
4) Serverı kapatın ve eski map dosyasını kaldırıp yeni oluşan dosyanın adını &񗝌spheremap.scp&񗝍 yapın.
Moongate ve Teleporter noktaları,
5) Yeni yaptığınız spheremap.scp dosyasının içindeki Moongate ve teleporter ile ilgili bölümler çıkarılmıştır. Bunun için,
6) spheretables.scp içine spherepoints.scp sini tanımlayın.

Msn adresimi ekleyebilirmisin ordan daha hızlı konuşabiliriz..

[email protected]
bak onlar ne biliyomusun baya uzun sürdü anlamam ama :D "" işareti onlar tırnak yani türkçesi da yazcan yani anlıycağın veya d a...

msn ekliyim bakalım konuşuruz yardım ederim

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.