Şu değerlerin ne olduğunu mrk ettimde, ne işe yaradığını az çok şöyle tahmin ettim o skill üzerinden stat almasın diye birşey sanırım ama hangisi hangisi onu kestiremedim.

BONUS_STATS=0

BONUS_STR=0
BONUS_DEX=20
BONUS_INT=80

STAT_STR=5
STAT_INT=75
STAT_DEX=40
uzun bir aradan sonra selam.Evet güzel yere parmak bastın.

[COMMENT SKILL x]
ADVRATE=10.0,200.0,800.0 // 10.0 successes at 0% to gain .1, 800.0 successes at 100% to gain .1 skill, 200.0 successes at 50% to gain .1,
VALUES=0,100 // The amount of value an item created with the skill gets at skill levels.

STAT_STR=80 // You will tend toward these stat vals if you use this skill a lot.
BONUSSTATS=10 // What percent of the skill success is based on stat levels. = 10%
BONUS_STR=80 // % of each stat toward success at skill

Bonus_STR=80
Açıklama : Str nin yüzdesi ile skill başarı oranına etki ediyor .

Bonusstats=10
Açıklama : Statların hepsinin toplamı %10 skill başarı oranına etki ediyor. (250 / 10 = 25 miş başarılı item yapma şansı)

STAT_STR=80
Açıklama : En fazla arttırabileceği stat puanı 80.

Umarım işine yarar.Falso ingilizcemle anlayabildiğim bu kadar :) Zaten şu bonus stats ı anlayacam diye bi taraflarım çıktı ama mantık formülde verdiğim gibi belki açıklamada anlayamamışsındır. Olay Statlarının toplamının %10 undan alacağın puan bonus başarı olarak eklenecek.

Varsa takıldığın yerler başka sorabilirsin canım çekti sphere ile uğraşmak istiyorum zaten. :)
Peki bir skillin kullanımında stat kazandırmaması için nerden ayar yapmamız gerekiyor?
Statları sadece stat davullarıyla alabilsin istiyorum, skeleton keserken, hiding kasarken değil.
STAT_STR=XX
STAT_DEX=XX
STAT_INT=XX

buradan ayarlıyorsun.
Tşkr
stat_str=0 yaptığında hiç artmaz :p

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.