Buyuyu bir item'a atmaya calistiğimda o itemin üzerinde oynamak istiyorum fakat @itemspellefect triggeri da calismiyor @spellcast de :S başka bir tetikleyici mi var acaba ?

on=@ItemSpellEffect
if (<argn> == 1) && (<act.isitem>)
endif

on=@Spellcast
endif
On=@ItemSpell
oldugundan olabilir :)

Örnek kullanım;

On=@ItemSpell
if (<src.act.type> == t_potion) && (<src.act.more> == s_explosion)
return 1
endif
if (<argn> == 41 ) && (<src.act.baseid> == i_rb_gate)
src.act.tag0.dispel += 1
if (<src.act.tag0.dispel> == 5)
src.act.remove
src.sys_trk Gateyi kapattınız.
else
src.sys_trk Dispel büyünüz gateye hasar verdi <eval (<src.act.tag0.dispel>-5)*-1> dispel büyüsü daha atarsanız kapı kapanacaktır.
endif
return 1
endif

EDIT;
on=@ItemSpellEffect diye bir trigger var mı bilmiyorum. Eskiden yoktu sadece @itemspell vardı. Sonradan eklendiyse bilgi sahibi değilim. Sphere.ini den yeni triggerleri fln aktif etmen gerekiyor olabilir. @itemspell atılırken tetikleniyodu. @itemspelleffectin atıldıktan sonra tetiklenmesi gerekir. ( eğer varsa )
1. spellin altına

On=@Start
IF (<act.isitem>)
return 1
ENDIF

Ayrıca spellcast da çalışması lazım.

on=@Spellcast
endif

Böyle çalışıp çalışadığını anlayamazsın, RETURN 1 ekle endiften önce.
Fixin altına;

On=@ItemSpell
return <qval (<dargn> == 1)?1:0>

yapması yeterli zaten eğer amacı sadece oysa.
tabi eğer o trigger hala çalışıyorsa :) Pek bilinen bir trigger değil o bakımdan :)

Dipnot: Fix eventim içinde @itemspell denedim ama hiç bir şekilde devreye girmedi, @spellcast veya büyü altından @start üzerinden yapıcaksın.

Bu konu xwerswoodx tarafından düzenlendi(2013-07-19 04:47, 10 yıl önce)
O trigger zaten 56b nin bilmemne ayı ile eklenen sonradan eklenen bir triggerdi. Eski değil yeni. Devreye girmemesinin sebebi de sphere.ini den tüm triggerlerin açıldığı bir ayar vardı onu yapmalısın. Elimde hiç sphere.ini olmadıgı icin bakamıyorum =)
xwerswoodx : tabi eğer o trigger hala çalışıyorsa :) Pek bilinen bir trigger değil o bakımdan :)

Dipnot: Fix eventim içinde @itemspell denedim ama hiç bir şekilde devreye girmedi, @spellcast veya büyü altından @start üzerinden yapıcaksın.

Israrla iki triggerda da calismiyor. Nasil yaptigini gosterebilir misin dostum? Teşekkürler
zaten sphere 56b nin son sürümünü kullanıyorsan büyüler itemlere atılmıyor, o yüzden devreye girmiyordur, magic lock büyüsünde denemeni tavsiye ederim.

Sphere.ini de şuan tüm triggerler açık diye biliyorum ama eksik olabilir :p
xwerswoodx : zaten sphere 56b nin son sürümünü kullanıyorsan büyüler itemlere atılmıyor, o yüzden devreye girmiyordur, magic lock büyüsünde denemeni tavsiye ederim.

Sphere.ini de şuan tüm triggerler açık diye biliyorum ama eksik olabilir :p

Ben bilgisayarıma sphere yüklemeyeli 2 sene oldu :) Scripts klasoru va rbir tane o kadar içerisinde sphere.ini yok. Son versionda itemlere büyü atılmama gibi bişi yaptılarsa bilemicem.
ama ya ben atmak istiyorsam :) Sorunum bu zaten büyü atmak istiyorum. Yok mu yani şimdi bunun bir yolu ?

Edit: Tamamdir Sphere_Spells.scp'e girip spelling altina SPELLFLAG_TARG_OBJ ekledim ve cozdum :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.