ERROR:(sphere_map0.scp,6019)Unsupported map #-5 specified. Auto-fixing that to 0. (alan -5 düzeyinde zaten?)
map scpdeki durumu: RECT=387,3443,553,3605,-5

2. sorunum ise şu, 56b de sanırım verdata istemeksizin lbr yaratıklarını çıkarabiliyoruz (şahsen oyunda unicorn,kirinleri item yani shrink halinde çıkarabiliyorum ancak açıldığındaki görüntüsünü de öyle göstermesi gerekmiyormu?)

3)sphere.ini'de:
//Events related to all NPCs
//EventsPet=your_event

//Events related to all players
//EventsPlayer=your_event

//Events related to all regions
//EventsRegion=your_event

burdaki all players eventini fix.scp olarak mı gösteriyim yoksa fix.scp yi normal scripts dosyasına atmam yeterlimi? veyahut başka bir yerden mi on=@login gibi bir şey vermem lazım? detaylı anlatırsanız sevinirim.
hatırlayabildiğim kadarıyla cevaplayayım. ilk sorun için 56B orjinal map scriptleri ile dener misin? olmazsa UO klasörü içinde map1.mul olmayabilir. bayadır oynamıyorum suan baska birsey hatırlayamadım. 2. sorun içinse client versiyonun ile alakalı. bazı client versionlarında verdataya ihtiyacın yok, 2.0.3 kullanıyorsan verdataya eklemen gerekli. diğer sorun içinse fix.scp atman yeterli. ama on=@login de oyunculara event i vermeyi unutma.
saol fix ve gmfix eventlerini hangi scp içinden veriyim peki 55 versiyonunu kullanırken commands'daydı.
fix.scp'in içine verebilirsin.
//Events related to all players
//EventsPlayer=your_event

bunu fix scp olarak kullanabilirsin ama iyi ayarla yöneticilerde de geçerli diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam

your_event yazan yere fix scp deki eventin neyse örn: fix, e_fix gibi birşeydir onu yaz yeterli tekrar ediyorum Çok iyi ayarlaman gerekli her oyuncu bunu kullanacak.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.