Arkadaşlar resimdeki gibi bir moongate şeklini verdata dosyama nasıl ekleyebilirim.. yardımlarınızı bekliyorum...

Bu konu gergedans tarafından düzenlendi(2008-10-08 12:31, 15 yıl önce)
https://www.ultima-strike.com/dokuman/verdatadan-item-eklemek

verdatana eklersen bu dökümandan ekleyeblrsn yada bu resmi nerede gördüysen onların verdatasını indir verdata.mul olarak degistir o zaman ekli olr sadece itemi eklemek kalır oda dökümandan
ilk önce
www.uo-pixel.de bu siteye ugruyor grafigin resimlerini dl edıyorsun sonra
uo anim ve michelangelo dl edıyorsun sonra uo anim i acıyorsun orada add animatıona tıklıyorsun karsına kucuk kutucuk cıkıyor yukarıya
mgatenın ısmı ne olsun mesela Janjanlı Lolipop Misal alt kısımada Art dan dıkkat et Anim bölümünden deil Art bölümünden Boş bi id seciyor yazıyorsun ok dıyorsun ve sonra add image ile butun resimleri 'SIRASIYLA' koyuyorsun ondan sonra asagıda add patch var ona tıkla sonra masa ustunu sec sonra masa ustunde .uop uzantılı bi dosya var ondan sonra mıchelangeloyu acıyorsun
sonra yukardakılerden importu bulup tıklıyorsun karsına gelen kutucukta filetype secenegine uop u secıyorsun
asagıyada verdataya eklıyecegın uop uzantılı dosyayı secıyorsun sonra kaydedıyorsun ondan sonra aynı yere bır kere daha tıklıyorsun
bu sefer filetype yerınden verdata.mul u secıyorsun sonra asagıdakı bosluga verdata.mul u eklıyorsun(yedegini al ama) sonra ımport dıyorsun
sonra az once tıkladıgının yanındakı Export Verdata.mul yazan dalgaya tıklıyorsun sonra exportun yanında seçme kutucuguna masa ustunu ısaret edıyorsun ve aşağıda ısım gırme yerıne verdatax.mul yazıyorsun evet geldık zurnanın oha dedıgı yere herneyse masa ustune cıkan verdatax.mul u verdata.mul a cevırıyorsun 'x' i siliyorsun yani ondan sonra uo nun ıcıne atıyorsun
İnside uo yu acıyorsun mul dosyalarını ınsıde uo ya gosterıyorsun (gercı o görur) herneyse Art bölümünbe gelip orada kaydettigin moongatenin görünüşü vardır tek tek nasıl diyeyim simdi anımatıonun uo anımde teker teker fotolarını kaydettıgın gıbı gorunur sonra
onların ıdlerını alıp scp de halledıceksın onu da nasıl yaparsın Normal bi moongatenin nasıl scp olarak calıstıgına bakarsın ve onu kopyalar ıd lerını vs lerını degıstırırsın olur bıter ha ben bulamam dersen diye scp yi koydum Hadi kolay gelsin Bak Herkez anlatmıs dokumanlarda ama bulamadım dersın sorun deıl bulsanda anlamassın cunku herkez 2 3 uydurma ıle anlatıyor tam olarak anlatmıyor ben kendım urastım buldum
[ITEMDEF 01ae5] //buraya ınsıdeuo da art bolumunde cıkan moongatenin ilk bastakı gorunusunun id sini yazıcaksın bak hata etme cunkı moon gate o ıd le anımatıon olmaya baslıyacak
DEFNAME=i_moongate_red_fx
TYPE=t_light_lit
TDATA4=i_moongate_red_fx
CATEGORY=Animations
SUBSECTION=Moongate Summoning (Red)
DESCRIPTION=@
DUPELIST=01ae6,01ae7,01ae8,01ae9,01aea,01aeb,01aec,01aed // buraya kactane parca halınde foto varsa onların ıd lerını yazıcaksın (sırasına gore unutma sakın)

[ITEMDEF 01ae6] (buraya ılk resimimn id sini yazıcaksın)
//summon moongate
DUPEITEM=01ae5

[ITEMDEF 01ae7] (2. resimini gibi gidiyior ve kactane resim varsa okadar ıd lerini yaz tamammı)
//summon moongate
DUPEITEM=01ae5

[ITEMDEF 01ae8]
//summon moongate
DUPEITEM=01ae5

[ITEMDEF 01ae9]
//summon moongate
DUPEITEM=01ae5

[ITEMDEF 01aea]
//summon moongate
DUPEITEM=01ae5

Hadi Kolay Gelsin
Tşkkürler arkadaşlar denemelere başlıyorum...
biri bana uoanim i upload edebilirmi bu siteden indirdigim çalısmıyo
npc falan ekliceksen uo anim toolu çek :) gerçi item içinde uo anim toolu çek süper bişi 10sn de sana patchi veriyor sen sadece resmi seçiyorsun :)
Novice
-0.500001
Uo Anim Bi Program istordu Onu Ara ismini Hatırlamıom da Sitede Arat Uoanim Die O Prog. ismini Bulabirilsin
ya ben patchı yaptım verdataya importladım fakat insideuo da bulamadım nerde bulcam art diye bi bölüm de yok
abi gumpart
ya naptıysam olmuyo biri yardımcı olsun berkanu msn atsana pmden

Tamamdır tek seferde başardım. Anlatımın gayet iyi Administraktor tşkler...

ya ben patchı yaptım verdataya importladım fakat insideuo da bulamadım nerde bulcam art diye bi bölüm de yok

InsideUO nun Artwork bolomunde olacak sekillerboş bi yer seçtiğinden emin ol doğru yaptuysan orda diger moongate resimleri gibi gözükmesi lazım... Eğer karakter animasyonu yapacaksan Animationa ekleyeceksin

Bu konu gergedans tarafından düzenlendi(2008-10-08 23:39, 15 yıl önce)
Doğru Güzel Anlatabilmişsem Ne Mutlu Bana..
peki ben bi moongatenin üstüne ekleyebilirmiyim ben beceremedim o yuzden bu yonteme basvurmak zorunda kalıyorum mesela blue moongatenin ustune ekliyip blue ile degistircem yardımcı olurmusunuz
En üstteki resim moongate i **** uo dan çalmışsın.Başka bir server açıp onu ekliceksen yazıklar olsun.

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2008-10-12 15:14, 15 yıl önce)
şimdi bu inside uoda artwork böLümüne tıklıom arıom tarıom bulamıom verdatayı micheal angeloya atıyorum sonra Anim bölümünde moongateyi görüyor ? ama insedede görmüyor nedendir acaba

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.