Değerli arkadaşlarım merhaba,

Bildiğiniz üzere wall of stone büyüsü atıldıktan sonra duvar arkasından büyü atma durumu mevcuttu. Bunun çözümü olarak 

DEFNAME=i_wall_stone_7

kısmının altına

on=@create
id i_wall_stone_8
dispid 080

kodu eklenerek sorun çözülüyor. Bunun yanında da T duvar arasında vurma yapılamıyor. Büyü atma açıldığında vurulabiliyordu. Bu kısmı ekledikten sonra sphere.ini ayarlarından

AdvancedLos= olan kısmı AdvancedLos=01|02

olarak güncellediğinizde hem duvardan büyü atılmıyor , hem de köşeden t arasındaki kişiye attack verilebiliyor.

Bu problemle ilgili 2005 senesinde buraya başlık açmıştım. Sonra birkaç kişiyle çözümü bulmuştuk. 15 sene sonra bu çözümü yazman çok hoş olmuş eski günleri hatırladım :D

Merhaba Sercan,

Sorunun ilk kısmını  buradan aldım. AdvantecLos kısmı ile ilgili bir bilgi bulamadım. Aynı zamanda çözüme  kavuşmamış birçok  konu vardı.  Onları  hortlatmak yerine yeniden herkesin direkt görebileceği bir konu altında  toplamak istedim. 

Merhaba böyle yaptığımız zaman dungeonlar'da taşların arkasın'dan npc'lere büyü atılıyor ve sorun oluşuyor.

Bu arada In Sanect Grav atıldığı zaman aynı şekil'de arkasındaki player'a büyü atılıyor.

Bunları kontrol etmişmiydiniz bunun için bir çözüm var mı?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.