arkadaslar sphere serverı acıordum hersey hazırdı 2 gun once yapmaya basladım 2 gundur sorunum yoktu ama bu 3. gununde ıse "server terminated by error -9" die bir hata verdi yardim edermisiniz cok acil lutfen ...
ERROR: (spherechar.scp,405)Undefined symbol 'i_hide_dragon_green'
ERROR: (spherechar.scp,405)Bad resource list id 'i_hide_dragon_green'
ERROR: (spherechar.scp,1740)Undefined symbol 'i_hide_dragon_red'
ERROR: (spherechar.scp,1740)Bad resource list id 'i_hide_dragon_red'
Loading save\spherechars...
32257 Objects accounted for
FATAL:Unable to bind listen socket 127.0.0.1 port 3593 - Error code: -1
FATAL:Server terminated by error -9!
Hatalar bunlar
birde acis programını ben buradan ındırdım spawmlar gozukmuor komutlar ve travel map calısıor
tamam şuan alt ctrl delete yapıyosun işlemler den sphereserv.exe yi kapıyosun daha sonra spherechar ı açıyosun ctrl f ye basıyoruz orada i_hide_dragon_green i aratıyoruz. şimdi bu hatanın olması i_hide_dragon_green diye bir şeyin tanımlı olmaması istiyosan da yazarız yada bu itemları ordan silersin bişi olmaz eğer o itemları tanımlamak istiyorsan söyle onuda yazıyım hemen

[itemdef i_hide_dragon_green]
id i_hides_cut
name Dragon Derisi

on=@create
color 04 //(herangi bi yeşil renk)

on=@click
message @07a1 [Yeşil]
message <name>

on=@dclick
src.sysmessage @08 Tailor için gerekli...

bunu eklersen ve aynı şeyi red için yaparsan sorun kalmaz

Bu konu Basic tarafından düzenlendi(2008-07-17 10:18, 15 yıl önce)
ya bunu scriptlere ıtemamı eklıcem yoksa dırek scriptleremı ?? bırde axis programı ıle ılgılı sornum wr spawnlar gozukmuor ama dıer hersey tıkır tıkır calısıor. ben scriptleri buldum buradan resmlı anlaıtmından denedım yapmayı add on dıe bır kolseor yok heralde yanlıs eklemısımdır dıe sıldım scrıptlerı bende suanda pet contrat reg cristali filan yok ve reglerı 50 100, 25, 40 reg fılan oluor yanı hepsı aynı deıl. ve cok tesekkur ederım cvp ıcın bu rada yenıyım server acmiyida ogrenıcem ınsallah .
bak 56b son sürümünü indir prelease.sphere.net miydi neydi sitede bi araştırma yap googledan prelease.sphere yaz gelir 056b en son sürümünü indircen addon son sürümlerde var ama runuo eklentileri oluyo onlar fazla kullanmıyosun o reag içinde yazabilirsin aslında u-s i fazla kullanma script dersi diye bölümler var onları oku çok yardımcı oluyo bide ingilizcen varsa spherewiki.com var orada çok işe yarar o scp içinde sana anlatıyım reg scripti içinde

bi itemdef vercen önce i_reg_crystal30 olsun mesela bu itema bi id vercen crystal idsi arıycaksın itemları fln onun idsi için sonra dclick yaptırcan mesela patlar diycen sonra src.newitem diyip i_root_mandrake yazcan mesela sonra amountu belirticen src.act.amount 30 yazcan veya şöle yapcan src.newitem i_root_mandrake,30 yazcan o 30 da amountunu belirtir. sonrada src.act.bounce yazcan buda çantasına düşmesine yarar çok copy paste yaparsan copy paste a bağımlı olursun ilerde sistem fln yazarken zorluk çıkar.

not: pet contractı yapman zamanını alır ben şuan uğraşsam baya zorlanırım belki tam anlamıyla yapamaya bilirim. onu u-sden al uzun bi scripttir
ya bana msnını werımrısın bole bır seyler war https://prerelease.sphereserver.net/

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.