arkadaşlar ben bir çok şeyi bilmiyorum bana src. ve serv. bu komutların tüm serisini ve yanında türkçe açıklamasını yazıcak biri varmıdır acaba msla örnek src.name gibi ama nameden başka hepsi olsun istiyorum bunlar nedir bilmek istiyorum şimden teşekkür ederim
Dökümanları incele bir kaç tanede scriptlere bak neler nerelerde kullanılıyor daha iyi öğrenip benimsersin
Bunlara tamamıyla değinmek bayağı uzun sürer. Ben işine yarayacak basit bir şekilde birkaç özelliğini anlatacağım. Bildiğim kadarıyla;

Src eylemi yapan kişi içindir serv tüm server içindir.

Src den sonra functions kullanabilirsin.
Örneğin src.kill , src.go britain , src.events +e_osman , src.tag.bilmemne 5 gibi..
bunlar scriptler için geçerlidir

serv tüm serveri etkiler. Örneğin
serv.allclients sysmessage asdasdasd yazdığında "online" olan herkese asdasdasd şeklinde bir uyarı mesajı gidecektir.
bunda da functions kullanabilirsin mesela serv.allclients suicide (herkesi öldürür) veya serv.allclients go britain
tabi serv allclients komutu sadece online olan kişiler için geçerlidir.
Onun dışında serv.account add accountadi accountsifre plevel 01 şeklinde account yaratabilirsin

Daha fazlası için dökümanlar bölümüne göz atabilirsin!
dokumanlarda tam ve net olarak açıklanmamış böyle bir konu yok eğer aranızda iyi bilenler varsa lütfen bi baksın

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.