Web Sitemiz : Arcia Pvp Shard
Forumlarımız : Arcia Pvp Forum
Açılış Tarihi : Sunucumuzun Planlanan Açılış Tarihi 06 / 09 / 2013 Saat : 20.00'dir.

Sunucumuzun Bulunduğu Makina Özellikleri ;

Oyun İçi Genel Özellikler ;
Emulatör : Sphere 56b
Versiyon : Nightly
Statcap : 300
Önerilen Ultima Sürümü : Mondain's Legeacy

Bağlantı Proğramı ;
Sunucumuz şuanda yapım aşamasında olduğu için connectör sitemizde mevcut değildir.
Connectör olarak G-Defender Kullanmatayiz.

Binekler ;

Bonuslar ;

Yara Açma : Tek elle kullanılan sw silahlar ile rakibinizde ölümcül yara açabilirsin.

Paralyze : Çift elle kullanılan fenc silahlari ile rakibinizi 2 ila 3 saniye dondurabilirsiniz.

Dismount : Çift elle tutulan bütün silahlar için geçerlidir. Rakibinizi binek üzerinden düşürebilirsiniz.

Perfect Shot : Okçular için geliştirilmiş bir bonustur. Rakibinize 2 katı dmg vermenize imkan sağlar.

Stam Shot : Stam Shot bonusu Black Staff'a özel bir bonustur. Stam Shot yiyen rakibiniz 20 ila 40 arası
Stamina eksilir.

SUNUCUMUZDA YER ALAN SİSTEMLERDEN BAZILARI ;

1- AİLE SİSTEMİ ;

İtem taşlarından alacağınız aile belgesi ile belirlenen kurallar dahilinde ailenizi oluşturabilir,
Oyun içindeyken .aile yazarak aileniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, Online olan aile üyelerinizin
Nerede olduklarını görebilirsiniz...

2- PİN SİSTEMİ ;

Karakterlerinizin güvenliği için aktif edilen pin sistemi size ekstra güvenlik sağlayacaktır.
Oyun içersinde .pin yazarak pininizi belirtilen kurallar dahilinde oluşturabilir, Pin numaranızı
unuttuğunuz taktirde gizli sorulara cevap verecek pin numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz.
Dilerseniz pin sistemini kullanmayabilirsiniz...

3- BANKA HESAP SİSTEMİ ;

Bankerlerin yaninda "hesabim" yazarak 10.000SP karşılığında banka hesabi satin alabilirsiniz.
Satın aldığınız banka hesabınızdan Çek yazabilir, Çek Bozdurabilir veya Havale yapabilirsiniz.

4- SPAWN TAKİP SİSTEMİ ;

World üzerinde yaklaşık olarak 15 adet binek spawnı olacaktır. Tamerlar için geliştirilen bu sistemde,
Bineklerin Spawn olma sürelerini görmenize olanak sağlayacaktır.

5- DUELLO SİSTEMİ ;

Duello sisteminde Duello Alanı'nda bulunan duello hakemini çift tıklayarak gerekli ayarlamaları yaptıktan
sonra duello yapmak istediğiniz kişiye davet gönderin. Eğer duello teklifiniz kabul edilirse Otomatik olarak
duellonuz başlayacaktır.

6- KÜFÜR SİSTEMİ ;

Sizlerin küfürsüz bir ortamda oynamaniz için aktif edilen bu sistemde ;
Küfür eden birisini gördüğünüz zaman .ihbar yada .küfür yazıp küfür eden kişiye tıkladığınız takdirde
otomatik olarak İhbarda bulunduğunuz kişiye "Küfür Belgesi" eklenecektir. Bu belgede ihbarda bulunmadan
önce kayıt altına alınan son 10 sözcügü gösterilmektedir. İhbarda bulunduğunuz kişinin son konuşmaları
arasında küfür bulunduğu takdirde gerekli işlem anında yapılacaktır...

Not : Küfür Sistemi İçin Afro ve Buxiun'a Teşekkür Ederim.

7- QUEST SİSTEMİ

Safe Alan'da bulunan Quest Vendorundan alacağınız değişik görevler ile kendinizi keyifli bir macera
içersinde bulabilirsiz :) Görevlerin sonucunda görevin derecesine göre farklı Para ve itemler sizleri
beklemektedir.

Not : Quest Sistemi İçin Afro ve Buxiun'a Teşekkür Ederim.

8- MARKET VENDOR SİSTEMİ ;

Güvenli ve kolay bir alışveriş için "Market Vendor" sistemi aktif edilmiştir.
Alışverişleriniz için "Pazar Alanı"nda bulunan Market Vendor ' ları sizleri beklemektedir.
Market Vendor ' ları çift tıklayarak Günlük 20.000SP karşılığında kirayalabilirsiniz.

Kiraladığınız Market Vendorlar ' da kullanabilmeniz için 2 komutunuz vardır.

1- "Ekle" komutu ile satışa çıkartmak istediğiniz itemi belirtebilirsiniz. satışa çıkardığınız
itemi görmek veya fiyat belirlemek için vendor'unuza çift tıklamaniz yeterli olacaktır.
Açılacak ekranda işlemlerinizi kolayca yapabileceksiniz.

2- "kontat" komutu ile kiraladığınız vendor ' unuzun süresini uzatabilir veya
sözleşmenizi feshedebilirsiniz.

9- ÖDÜL SİSTEMİ ;

Oyunda bulunduğunuz her 1 saat için 1 online puan kazacaksınız. Kazandığınız puanlarınızı
Safe Alan'da bulunan prize stone aracılığı ile çeşitle hediyelere çevirebilirsiniz...

İTEM ALIŞLARINIZI KOLAYLAŞTIRACAK İTEM STONELER ;

OYUN İÇİ BAZI EKRAN GÖRÜNTÜLERİMİZ ;

ÖNEMLİ AÇIKLAMA : BEN 29 YAŞINDA EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASI BİRİSİYİM. AMACIM BU İŞTEN PARA KAZANMAK DEĞİLDİR.
MALUM 2 ÇOCUK OLUNCA 1 SAAT BİLE ÇOK DEĞERLİ GELİYOR İNSANA. BAZI SİSTEMLERİ OTURUP KENDİM YAZMAK YERİNE
SEVDİĞİM İNSANLARDAN RİCA ETTİĞİM ZAMAN KIRMAYIP GÖNDERDİLER. ONLAR KENDİLERİNİ ZATEN ÇOK İYİ BİLİYORLAR.
BURADAN HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM.

HEPİMİZ İÇİN HAYIRLI VE UĞURLU OLMASI DİLEĞİMLE.

SAYGILARIMLA
XANDRA
Başarılar ama size ait bir sistem yapsaydınız farklı daha iyi olurdu
Siteyide değiştirmelisiniz bence

Ama hayırlısı Başarılar
Novice
-0.500001
başarılar
Neophyte
26.6001
Web sitesi konusuna katılmadan edemeyeceğim. Farklılıktan öte benim için önemli olan, mevcut eklentileri kendine göre düzenlemiş bir sunucuyla karşılaşmak. Biraz sert bir eleştiri mi olur bilemiyorum ama aynı menüleri görüp, aynı sonla biten bir sunucu istemiyoruz. Sunucuya ne kadar vakit ayırabileceğiniz de ayrı bir tartışma konusu olmalı. İlk gözüme batan bile binek isimleri oldu. Shire renklendirilmiş, mustang criminal durumda ya da ostardlar için de aynısını diyebilirim. Belkide uzun süredir ultimaya uzak kaldığım için yeni oyuncuların ilgisini çeken şeyleri bilemiyorum, yanlış bir eleştiri de olabilir. Oynayacağım sunucuda ciddiyeti görmeliyim.
Bu hususlarda aydınlatılabilirsek fayda sağlayabilir, şimdiden başarılar dilerim :)
Uo_Meadhros : Başarılar ama size ait bir sistem yapsaydınız farklı daha iyi olurdu
Siteyide değiştirmelisiniz bence

Ama hayırlısı Başarılar

Merhaba.

Bize ait sistemler elbetteki vardır ve yenileri ilerleyen günlerde eklenecektir.
Site konusuna gelince sitemiz elbette değişecek fakat hazır bir template editlemek
yerine kendi yapımımız olan bir sitenin orada durması bence çok daha iyidir.

Başarı Dileklerin için Teşekkür Ederim.

Nowanka :
başarılar

Teşekkür Ederim.

Ghlahn :
Web sitesi konusuna katılmadan edemeyeceğim. Farklılıktan öte benim için önemli olan, mevcut eklentileri kendine göre düzenlemiş bir sunucuyla karşılaşmak. Biraz sert bir eleştiri mi olur bilemiyorum ama aynı menüleri görüp, aynı sonla biten bir sunucu istemiyoruz. Sunucuya ne kadar vakit ayırabileceğiniz de ayrı bir tartışma konusu olmalı. İlk gözüme batan bile binek isimleri oldu. Shire renklendirilmiş, mustang criminal durumda ya da ostardlar için de aynısını diyebilirim. Belkide uzun süredir ultimaya uzak kaldığım için yeni oyuncuların ilgisini çeken şeyleri bilemiyorum, yanlış bir eleştiri de olabilir. Oynayacağım sunucuda ciddiyeti görmeliyim.
Bu hususlarda aydınlatılabilirsek fayda sağlayabilir, şimdiden başarılar dilerim

Merhaba.

Öncelikle web sitemiz geçici bir sitedir.
Hazır bir template bulup editlemek yerine kendi yaptığımız bir sitenin orda olması çok daha iyidir diye düşünüyorum.
Öncelikle eleştiri konusuna gelirsek tabiki eleştirebilirsin. Sizler eleştireceksin varsa bizler hatamızı düzelteceğiz.
Eleştirinin ağırı hafifi olmaz diye düşünüyorum. Kendimizi o eleştiriden birşeyler çıkartmak bizim daha iyi olacaktır.

Diğer bir konu ise binek isimleri gözüme battı demişsin hemen cevap vereyim. Sanırım dikkat etmedin :)
Binek Resmi temsili bir resimdir. Dikkat edersen 55r versiyonundan bir görüntüdür. Biz 56b kullandığımıza göre
demekki bizim bineklerle alakası yoktur. O resmi eklememizdeki amaç sunucumuzda o resimdeki binekler vardır
anlamında eklemiştik. Sanırım Resim temsilidir yazmadığım için yanlış anlaşılma oldu.

Ciddiyet konusuna gelince elbetteki biz 20 yaşında çocuklar yada ergenler değiliz. Yaşım 29 olmasına
rağmen çalışan arkadaşlar olsun ciddiyete çok önem veriririm. Lay lay lom şeklinde çalışanlarımın olmasını
asla istemem. S

Sunucu kapanma durumuna gelince Çok şükür kendimiz açıpta 2 sene altında kapattığımız hiçbir sunucumuz olmadı.
En kötüsü 2 sene açık kaldı diyebilirim.

Güzel Eleştirin için teşekkür Ederim...

Bu konu Xandra! tarafından düzenlendi(2013-09-28 09:46, 10 yıl önce)
Xandra! nedir dostum? Bu kadar taklitci olmayın allah aşkına ayıptır ya.
Xandra : Xandra! nedir dostum? Bu kadar taklitci olmayın allah aşkına ayıptır ya.

Merhaba.

Aynısını bende senin için söyleyebilirim. Ultima-Strike'a Xandra nickiyle ilk sen kayıt oldun diye bunu nick senin
kullandığın anlamına gelmez diye düşünüyorum. 1998 Senesinde Bu nicki Kullanmaya Başladım. 1999 Senesinde
Cs'nin çıkmasıyla günümüze kadar bu nicki Cs Olsun Ultima Olsun yada başka oyunlar olsun devam ettirdim.
Hatta ve hatta cs'de senoyna'nın açılmasıyla beraber uzun süre senoyna'da yöneticilik yaptım.

Peki rica etsem sen söylermisin ne zaman kullanmaya başladın bu nicki? 2005 yılındamı ?
2005 yılı nick'i kullanmaya başladığım tarih değil arkadaşım :). Buraya kayıt olma zamanım bunun bilincinde olduğunu varsayıyorum.. Nicki ne sen ne ben tescil ettirdik yalnız, ben counter mounter anlamam bu piyasada beni bilen bilir. Yaptığım işlerle, web sitelerle, projelerle biraz araştırırsan sunucularımı açtığım tarihlerin 2004 2005 2006 yıllar arasında olduğunu görürsün. 1998 senesinde evinin duvarlarındamı kullanıyordun? Yoksa sokakta futbol oynarken biz ronaldo, carlos falan diye oynarken sen xandra diyerekten mi koşuyordun tartışılır :), her neyse benim nickim senin nickin savaşına girmicem sadece komiğime gitti.. Sana sunucunda başarılar nicktaşım. Konunu baltalamaya gerek yok özel mesajla devam ederiz istersen tartışmaya iyi günler.
Xandra : 2005 yılı nick'i kullanmaya başladığım tarih değil arkadaşım :). Buraya kayıt olma zamanım bunun bilincinde olduğunu varsayıyorum.. Nicki ne sen ne ben tescil ettirdik yalnız, ben counter mounter anlamam bu piyasada beni bilen bilir. Yaptığım işlerle, web sitelerle, projelerle biraz araştırırsan sunucularımı açtığım tarihlerin 2004 2005 2006 yıllar arasında olduğunu görürsün. 1998 senesinde evinin duvarlarındamı kullanıyordun? Yoksa sokakta futbol oynarken biz ronaldo, carlos falan diye oynarken sen xandra diyerekten mi koşuyordun tartışılır :), her neyse benim nickim senin nickin savaşına girmicem sadece komiğime gitti.. Sana sunucunda başarılar nicktaşım. Konunu baltalamaya gerek yok özel mesajla devam ederiz istersen tartışmaya iyi günler.

98'de nerede kullandığım çok önemlimi sence :) Sonuçta 99'da Cs vardı yani arasında 10 sene yok 1 sene var sadece :)
Dediğin gibi özel mesajla dileğinin gibi sohbet edebiliriz.

Başarı dileklerin için teşekkür ederim.
Öncelikle başarılar,
Kulllanmış oldugunuz küfür sistemi bazen sunucunun debug vermesine yada birden cpu tavan yapmasına neden olabiliyor.
Market vendor sistemi ise kesinlikle kaldırmanızı tavsiye ediyorum o sistemde çok büyük buglar mevcut daha önce bende kullandıydım zar zor toparladıydım yinede siz bilirsiniz.
Nelph : Öncelikle başarılar,
Kulllanmış oldugunuz küfür sistemi bazen sunucunun debug vermesine yada birden cpu tavan yapmasına neden olabiliyor.
Market vendor sistemi ise kesinlikle kaldırmanızı tavsiye ediyorum o sistemde çok büyük buglar mevcut daha önce bende kullandıydım zar zor toparladıydım yinede siz bilirsiniz.

Merhaba.

Küfür sisteminin debug vermesi yada cpu tavan yaptırması konusunda sana katılıyorum. Çünkü bütün kelimeleri kayıt altına alıyor.
Biz bunu 10 kelime ile sınırladık. 10. kelimeden sonra 11. kelime 1. kelimeyi silip üzerine yazdığı için şuana kadar sorun çıkartmadı.

Market Vendor sistemini ise baştan sonra inceledim ve buglari fixledim. Tavsiyelerin üzerine 2 sistemide tekrar gözden geçireceğim.

Başarı Dileklerin içinse Teşekkür Ederim...
Başarılar
Garret : Başarılar

Teşekkür Ederim Kardeşim.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.