Arkadaşlar herkese merhaba benım uo ekranımda sole bı sorun var sankı ekranda at ıle kostugun zaman obek obek hareket edıyomussun gıbı acaba sorun nereden kaynaklanıyor olabılır bunun dısında bılgısayarımda DarkSiders dıye oyun var onda sıkıntı yok Allah'a Şükür tıkır tıkır işliyor fakat ultimada böle bi sorunum var acaba çözüm yolu nedir?
DarkSiders oyununun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde,

* Windows XP (SP3), Vista (SP1) veya Windows 7
* AMD Athlon 64 Processor 3800+ 2.4Ghz ya da daha iyisi - Intel Pentium 4 530 3.0 Ghz Processor ya da daha iyisi
* 1 GB RAM (XP), 2 GB RAM Vista veya Windows 7
* 12 GB boş disk alanı
* Nvidia GeForce 8800/GeForce GT220 veya daha iyisi - ATI Radeon X1900 256 MB ekran kartı veya daha iyisi 

Kaynak: https://www.merlininkazani.com/Darksidersin_PC_sistem_gereksinimleri-haber-35626p1.html

Böyle bir bilgisayar Ultima-Online'ı çok rahat çalıştıracaktır.

Sorununa gelince,

Bu tür sorunların çeşitli sebepleri olur. Monitör, ekran kartı, işlemcinin çok ısınması vs.. Ancak sanıyorum bilgisayarın çok eski değil. Bu yüzden aklıma gelen sorun, bilgisayarında Ultima-Online'ı çalıştırdıgında ekran kartını veya işlemcini çok yoran bir alt programın çalışmasıdır. (Herhangi bir virüs bile olabilir).
Öncelikle ilginiz için teşekkürler..Dediğiniz gibi bilgisayarım eski değil : 1 gb ekrankartı (paylasımsız(256 bit veri yolu), 2 gb ram w7 işletim sistemi 32 bit 500 gb harddisk ayrıca bakımdan pc mı yenı aldım hıcbırsey yuklu degıl sadece 3 program UoML,DarkSiders,Autodesk 3Ds Max Çizim Programı var bunlar dısında hıc bırsey yok...uo yu tek basına hıcbır sey olmadıgı sekılde actıgımda da aynı sorun devam edıyor :(
ram lerini kontrol edermisin belki çalışmayan olabilir
ya tabıkı olede olabılır fakat DarkSiders denılen oyun bu uo dan daha da buyuk dosya boyutu onda sorun yok yaklasık 10gb bırsey oyun onda yok ultıma fa var nasıl yapcam bılmıyorum kac kere sıldım yukledım fakat durum aynı hala

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.